• Dwa brązowe medale mistrzostw Polski kadetów w zapasach w stylu klasycznym wywalczyli zawodnicy PTC Pabianice.

W Wałbrzychu 19-21 kwietnia odbyły się finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w zapasach w stylu klasycznym. W zawodach wystartowało pięciu zawodników PTC.

Adrian Drzewiecki i Hubert Szczech zdobyli brązowe medale. Startowali w wadze 92 kg. Do zdobycia medalu musieli wygrać po cztery walki.

Adrian Drzewiecki w pierwszej walce wygrał z Bartoszem Brzozowskim z Zapaśnika Radomsko. W drugiej uległ Mateuszowi Wierzbińskiemu z Unii Swarzędz i w repasażach musiał wygrać dwie walki z Piotrem Gralą (Łódzka Akademia Zapasów) i Albertem Soroczyńskim (UKS Niska Warszawa). W walce o brąz zwyciężył z Mateuszem Tomelką z Unii Swarzędz.

Hubert Szczech w pierwszej walce przegrał z Łukaszem Hajdą (Sokół Lubawa), późniejszym mistrzem Polski. W trzech następnych walkach repasażowych wygrał z Konradem Sobkowiakiem (Unia Swarzędz), Bartoszem Brzozowskim z Zapaśnika Radomsko i o prawo walki o medal brązowy pokonał Oskara Piechtę z Siły Myślenice.

– W walce o brąz wygrałem z Mateuszem Wierzbińskim, zdobywcą dwóch Pucharów Polski. I był to rewanż za finał PP z Raciborza – powiedział zadowolony Hubert.

Bliski zdobycia medalu był najmłodszy zawodnik PTC – Kordian Świniarski (w wadze 51 kg). W pierwszej walce przegrał z Patrykiem Krobskim (Unia Swarzędz), późniejszym złotym medalistą. Następnie wygrał z Julianem Kowzanem (JCSW Jelenia Góra) i w walce o prawo walki o brąz przegrał z Adamem Twardochem z ZKS Slavia Ruda Śląska, zajmując ostatecznie 7. miejsce. Pozostali zawodnicy: Łukasz Jarzębski był na 22. miejscu, a Igor Czyżewski – na 18.