Pandemia oraz remont ulicy Kilińskiego wymusiły sporo zmian w organizacji ruchu we Wszystkich Świętych. Władze miasta apelują, by na cmentarz wybrać się wcześniej niż 1 listopada.
Cały czas trwa przebudowa ul. Kilińskiego. Odcinek od Moniuszki do Grota Roweckiego będzie w dalszym ciągu zamknięty. Bez zmian pozostanie natomiast jeden kierunek ruchu w stronę cmentarza. Od kilku miesięcy kierowcy są zmuszeni korzystać z tego rozwiązania.
Ruch na ul. Grota Roweckiego przy Kilińskiego wciąż odbywa się wahadłowo. Od piątku (30 października) od godz. 14.00 do poniedziałku (2 listopada) do godz. 7.00 będzie obowiązywał zakaz skrętu z ul. Świetlickiego w ul. Bugaj (nie będzie dotyczył autobusów i taksówek!).
Płatne parkingi
Niestety, wprowadzono zakaz parkowania zarówno po lewej, jak i po prawej stronie Kilińskiego. Parking zostanie zorganizowany na placu należącym do marketu „Castorama”.
Samochód będzie można zaparkować również na terenie MOSiR–u, w dwóch miejscach. Albo na terenie boiska Włókniarza (wjazd od strony pływalni, wyjazd od strony hali tenisowej), albo przed hotelem Włókniarz. Podjęto decyzję, by 29 października parking na terenie MOSiR–u był bezpłatny. Natomiast 30 i 31 października kosztować będzie 5 zł. W niedzielę, 1 listopada, za parking zapłacimy 10 zł.
Dochód ze sprzedaży biletów Włókniarz przeznaczy na funkcjonowanie klubu i sekcji sportowych.
Zmiany w komunikacji miejskiej
1 listopada autobusy będą kursować według rozkładu jazdy z dnia powszedniego z pewnymi zmianami. Z Waltera Jankego i Nawrockiego autobusy MZK będą odjeżdżać w kierunku cmentarza co 10 minut. Z taką samą częstotliwością będą ruszać autobusy sprzed dworca kolejowego i szpitala. Między rynkiem na Bugaju a cmentarzem kursy odbywać się będą co 5 minut.
Najważniejsza zmiana dotyczy linii „1”, która 1 listopada w ogóle nie będzie funkcjonować. W zamian zostanie uruchomiona specjalna cmentarna linia oznaczona literą „C”. Autobusy tej linii będą kursować na trasie: DWORZEC PKP – Łaska – Wiejska – Jana Pawła II – Śniadeckiego – Wileńska – Orla – Roweckiego – Nawrockiego – Skargi – Myśliwska – WALTERA JANKEGO. W niedzielę autobusy linii „C” będą kursowały zgodnie z częstotliwością linii 1 z dnia powszedniego (przez większość dnia co 20 minut). Dodatkowo linia „C” będzie funkcjonować także w sobotę, 31 października, z kursami co 40 minut od godz. 8.40 do 16.00 (przy czym w sobotę autobusy linii „1” będą kursowały bez zmian).
We Wszystkich Świętych nie będą kursować autobusy linii „260”. Autobusy linii „D” i „Z41” będą kursować według rozkładu niedzielnego.
Trasa linii „265” zostanie skrócona do straży pożarnej przy ul. Kilińskiego. Obowiązywał będzie specjalny rozkład jazdy:
• odjazdy z Pawlikowic: 7.21, 8.18, 9.23, 10.23, 12.03, 13.03, 14.03, 15.03, 16.03, 17.03
• odjazdy ze Straży Pożarnej: 6.58 (z SDH), 7.52, 8.52, 9.52, 11.22, 12.27, 13.27, 14.27, 15.27, 16.27
Dojazd na cmentarz 1 listopada zapewni także zmieniona trasa linii „T”. Z Dworca PKP autobusy pojadą ulicami: Łaską, Wiejską, Moniuszki, Kochanowskiego, Orlą, Roweckiego, Nawrockiego, 20 Stycznia, 3 Maja (z powrotem: Szewską, Skargi), Warszawską i dalej bez zmian do Rzgowa i Guzewa. Z powrotem pojadą analogiczną trasą. Będą obowiązywać specjalne godziny odjazdów:
• z Dworca PKP do Guzewa: 7.00, 9.00, 10.20, 11.20R, 12.20, 13.20R, 14.20, 15.20R (literą R oznaczono kursy skrócone do pl. 500–lecia w Rzgowie),
• odjazdy z Guzewa do Pabianic: 7.51, 9.51, 11.10, 13.08, 15.10,
• z placu 500–lecia w Rzgowie do Pabianic: 8.03, 10.04, 11.23, 12.23, 13.23, 14.23, 15.23, 16.13.
Pozostałe linie będą funkcjonować według rozkładu jazdy z dnia powszedniego z następującymi zmianami:
• linia „2” – z Podmiejskiej kursuje od 6.37, z Waltera Jankego od 6.30 (bez kursu o 7.30)
• linia „3” – z Dworca PKP kursuje od 5.57 (bez kursu o 6.22), z Sikorskiego od 5.26 (bez kursu o 6.06 i 6.46)
• linia „4” – z 15. Pułku Piechoty Wilków kursuje od 8.13, z Waltera Jankego od 8.58
• linia „5” – z Waltera Jankego od 6.15, z Dworca PKP bez zmian od 6.52
• linia „6” – z Karolewa od 8.44, z Waltera Jankego od 8.18
• linia „7” – z Waltera Jankego od 7.20 do 19.47 (oraz zjazdy do zajezdni o 19.12 i 22.27), z Piłsudskiego od 7.38 do 18.57
• linia „261” – z Górki Pabianickiej od 8.09 do 15.54, z Waltera Jankego od 7.40 do 16.40
• linia „262” – z Kudrowic od 7.18, z Waltera Jankego od 8.00
• linia „263” – z Waltera Jankego od 7.28, z Ksawerowa od 8.01
W sobotę (31 października) i niedzielę (1 listopada) autobusy linii 2, 7, 260, 261, 262 i 263 dodatkowo będą zatrzymywały się na przystanku Orla/Kilińskiego, w kierunku Waltera Jankego.
Szczegółowe informacje na stronie: komunikacjapabianice.pl
Przypominamy również, że na ulicy Mariańskiej obowiązuje zakaz ruchu (nie dotyczy autobusów i taksówek oraz wjazdów docelowych) oraz zakaz zatrzymywania się po stronie wschodniej. Samochody parkujące na zakazie będą odholowane – utrudniają ruch autobusów.