Kolejne opóźnienia w szczepieniach…

Dzisiaj nie otrzymaliśmy i nie otrzymamy żadnych szczepionek. Tempo szczepień przez brak dawek jest złe – poinformował w poniedziałkowy poranek 8 lutego Adam Marczak, dyrektor ds. administracyjno-technicznych PCM.

Szpital czekał na 60 szczepionek dla grupy osób 80+ oraz na drugie dawki dla pensjonariuszy DPS-ów. Placówka pozostała jednak po raz kolejny z niczym…

– Na dzień dzisiejszy nie otrzymaliśmy i nie otrzymamy żadnych szczepionek – powiedział nam Adam Marczak. – Być może jutro bądź pojutrze one do nas dotrą. Przez brak dostaw tempo szczepień jest złe. W zeszłym tygodniu odbyły się szczepienia drugą dawką dla grupy 0. W rezultacie mamy połowę tych osób już zaszczepionych.

Jak mówi dyrektor, prawdopodobnie w czwartek, 11 lutego Pabianickie Centrum Medyczne otrzyma listę chcących się zaszczepić nauczycieli. Od poniedziałku (8 lutego) ruszyła bowiem rejestracja dla wszystkich belfrów.

– Szpital nie prowadzi tych zapisów, one są na poziomie szkół. W piątek, 12 lutego, mają ruszyć szczepienia nauczycieli, więc do czwartku powinniśmy takie listy otrzymać – wyjaśnia Marczak.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *