155 kg suchego jedzenia dla kotów

W najbliższą sobotę Grupa Miauczykotek będzie wydawać karmicielom kotów suchą karmę.

Ostatnie tygodnie były czasem zbiórek dla zwierząt, które są pod opieką „Miauczykotka”.

– Z okazji Dnia Kota w lutym zorganizowaliśmy akcję w hipermarkecie Carrefour, która jak zawsze przyniosła fantastyczne efekty dzięki hojności pabianiczan i życzliwości zespołu Carrefoura. Także szkoły, przedszkola i osoby indywidualne oraz wolontariuszki Miauczykotka dołożyły swoje cegiełki do tego wspólnego działania, dzięki czemu udało się nam zgromadzić 155 kilo suchego jedzenia dla kotów, które trafi do pabianickich opiekunów kotów wolno żyjących. Do tych ludzi, którzy bez rozgłosu pomagają czworonożnym sierściuchom na ulicach Pabianic – mówi Sławomira Ruta, koordynator Grupy Miauczykotek Fundacji Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt – Viva!

W tym sezonie – ze względu na powszechne problemy gospodarcze – opiekunowie zwierząt otrzymali mniejsze wsparcie ze strony Miasta…

– …a wiemy doskonale jak ciężko jest na co dzień większości z nich wiązać koniec z końcem. Dla ulicznych kotów zaś zima i przedwiośnie to szczególnie trudny okres. A zima wciąż nie odpuszcza – dodaje wolontariuszka. – Zdajemy sobie sprawę, że to co mamy nie wystarczy na długo, że potrzeba znacznie więcej, ale dajemy tyle, ile możemy, żeby pomóc chociaż trochę.

„Miauczykotek” zaprasza społecznych opiekunów zwierząt i niezarejestrowanych karmicieli W SOBOTĘ, 27 MARCA, NA GODZINĘ 11.OO na ul. POWSTAŃCÓW WARSZAWY 6.

Prosimy o zabranie torby na karmę.