40 paczek dla seniorów i 210 dla dzieci

Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Pabianicach – podobnie jak w latach ubiegłych – zorganizował akcję „Wielkanocna paczka”. Adresatami są dzieci z ubogich rodzin oraz seniorzy w trudnej sytuacji materialnej.

Dzięki darczyńcom PCK przygotowało 210 paczek ze słodyczami. Otrzymały je dzieci wskazane przez opiekunów Szkolnych Kół PCK oraz pedagogów ze wszystkich szkół podstawowych i z Zespołu Szkół nr 5 w Pabianicach oraz ze szkół w Dłutowie, Pawlikowicach, Bychlewie, Woli Zaradzyńskiej, Ksawerowie, Piątkowisko i w Petrykozach.

Dla seniorów naszykowano 40 wielkanocnych paczek.

– Wolontariusze Polskiego Czerwonego Krzyża ze Szkoły Podstawowej w Bychlewie przez dwa dni, 19 i 20 marca, zbierali artykuły spożywcze ofiarowywane przez klientów „Pawilonu Społem” na osiedlu Bugaj. Z darów udało się przygotować paczki świąteczne z podstawowymi artykułami typu mąka, cukier, kasza, ryż, olej, konserwy oraz słodycze – mówi Andrzej Chałupka, prezes Oddziału Rejonowego PCK. – Te paczki trafiły do seniorów oraz rodzin zagrożonych społecznym wykluczeniem.

PCK podkreśla, że paczki ze słodyczami dla dzieci to „zasługa” takich darczyńców jak: ADAMED PHARMA SA, LUMILEDS POLAND SA, AFLOFARM Farmacja Polska oraz BMI ICOPAL Zduńska Wola. Paczki dla seniorów to z kolei „zasługa” Społem Pabianice, którego zarząd wyraził zgodę na zorganizowanie w sklepie zbiórki artykułów spożywczych.

Wielkie dzięki dla darczyńców i dla wolontariuszy PCK!