14 lat od tragedii

26 marca mija 14. rocznica tragicznych wydarzeń w Zakładzie Karnym w Sieradzu. Od kul więziennego strażnika zginęło trzech policjantów: pabianiczanin aspirant Andrzej Werstak oraz młodsi aspiranci Wiktor Będkowski i Bartłomiej Kulesza z Łodzi.

W trakcie konwojowania aresztanta policjanci zostali ostrzelani przez strażnika więziennego. Dwóch policjantów zginęło na miejscu, trzeci zmarł w szpitalu.

O tragicznie poległych na służbie funkcjonariuszach pamiętało kierownictwo łódzkiej i pabianickiej policji. Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi nadinspektor Sławomir Litwin wraz z naczelnikiem wydziału komunikacji społecznej komendy wojewódzkiej policji komisarzem Radosławem Włodarkiem na Starym Cmentarzu w Łodzi złożyli kwiaty i zapalili znicze na grobach śp. Wiktora Będkowskiego i Bartłomieja Kuleszy.

Komendant Powiatowy Policji w Pabianicach młodszy inspektor Jarosław Tokarski w imieniu policjantów i pracowników pabianickiej komendy uczcili pamięć śp. Andrzeja Werstaka. Na jego grobie złożyli kwiaty, zapalili znicz i oddali hołd zmarłemu.