• News will be here
  • W sobotę, 29 maja, na stadionie AZS-u Łódź  odbyły się mistrzostwa województwa w lekkiej atletyce w kategorii U16 (poniżej 16 lat).

Zawodnicy Azymutu zdobyli dwa medale. Kacper Kurowski, prowadząc od startu do mety, z dużą przewagą (ponad 8 sekund) wygrał na dystansie 1000 metrów z czasem 2:50,00. Joanna Domagała, po raz kolejny bijąc rekord życiowy w biegu na 300 metrów przez płotki (50,95), zdobyła medal brązowy. Dobry rezultat odniosła także w biegu na 80 metrów przez płotki, gdzie uplasowała się na VI miejscu, z nowym rekordem życiowym 13,92 (-0,5).

Dzień później, 30 maja, w Bełchatowie odbyły się mistrzostwa województwa w kategorii poniżej 14 lat (U14). W tych zawodach Miłosz Gramsz zwyciężył w biegu na 300 metrów z czasem 43,61. Bliski był także strefy medalowej w biegu na 60 metrów, zajmując V miejsce z czasem 8,17.