Sztuka jak Balsam

Podsumowano XXII edycję Przeglądu Twórczości Plastycznej Osób Chorych, Starszych i Niepełnosprawnych „Sztuka jak Balsam”.

W Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Marszałka J. Piłsudskiego w Łodzi gościli podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej, Środowiskowych Domów Samopomocy i innych organizacji z terenu województwa łódzkiego, na co dzień pracujący z osobami niepełnosprawnymi. Rozstrzygnięto przegląd twórczości plastycznej i nagrodzono laureatów.

Nagrody wręczali: Barbara Czajka – dyrektor Biblioteki, Katarzyna Maciołek – dyrektor Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi i Władysław Skwarka – dyrektor Oddziału Łódzkiego Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Wśród laureatów znaleźli się pabianiczanie. W kategorii techniki mieszane II miejsce zajęli Małgorzata Domańska „Przyjaźń 1” i Gabriel Ferenc „Przyjaźń 2” ze Środowiskowego Domu Samopomocy przy Polskim Stowarzyszeniu Osób Niepełnosprawnych z ul. Cichej 43 w Pabianicach. Wyróżnienie przypadło Sławkowi Góreckiemu za „Język przyrody” (Warsztat Terapii Zajęciowej w Pabianicach). Gratulujemy!

PS. Na fotografii Grand Prix tegorocznej edycji: praca Marcina Chojnackiego „Przystanek w drodze do Innego świata”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Polskim Stowarzyszeniu Ludzi Cierpiących na Padaczkę oddział Łódzki w Ozorkowie.