• News will be here
 • Szkoła Podstawowa nr 3 po raz 17. była gospodarzem mistrzostw Pabianic w halowej piłce nożnej chłopców klas trzecich i młodszych „Trójka Gol 2018”.

  W turnieju 16 kwietnia wzięło udział 10 zespołów ze szkół podstawowych podzielonych na dwie grupy. Mecze w grupach odbywały się w systemie „każdy z każdym”, dwa razy po pięć minut. Do półfinału weszły po dwie drużyny z każdej grupy z największą liczbą punktów. Z grupy A: SP 9 i SP 3, z grupy B: SP 17 i SP 3 bis.

  W dramatycznym meczu o III miejsce „siedemnastka” pokonała w rzutach karnych „trójkę”, a w meczu finałowym „trójka” bis wygrała z „dziewiątką” 2:0.

  Cenne nagrody ufundowane przez Radę Rodziców SP 3 i Urząd Miejski oraz wspaniały doping publiczności mobilizowały zawodników do efektywnej i efektownej pracy na boisku – mówi organizatorka Aleksandra Karaszkiewicz, nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej.

  Skład zwycięskiego teamu: Błażej Gawęcki, Piotr Niemczyk, Sebastian Michalak, Krystian Moszczyński, Bartek Górny, Mateusz Chojnacki, Amadeusz Giedrojć, Wiktor Dymel. Trenerami mistrzów są Adrian Jeliński i Maciej Chudzik. Królem strzelców został Dawid Płóciennik z SP 3 (8 bramek). Sędzią głównym był Andrzej Możejko, legenda łódzkiego Widzewa.

  Profesjonalne przygotowanie, dużo zabawy, sportowych emocji i zdrowej rywalizacji w duchu fair play sprawiają, że turniej co roku przyciąga reprezentacje pabianickich podstawówek i liczne grono kibiców.

  Udostępnij