• Proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego, ks. Marek Wochna, osobiście podziękował sierż. Agnieszce Orchowskiej i sierż. szt. Marcinowi Mirowskiemu za zatrzymanie w czasie wolnym od służby wandala, który, rzucając kamieniami w kościół, znieważył miejsce obrzędu religijnego.

    W imieniu całej wspólnoty parafialnej Miłosierdzia Bożego w Pabianicach pragnę wyrazić wdzięczność za podjęcie działań mających na celu uchronienie naszego kościoła przed dewastacjądziękował ks. Marek Wochna.

    Proboszcz na ręce komendanta powiatowego wręczył interweniującym funkcjonariuszom list gratulacyjny. Swoje podziękowania wyraził również w obecności parafian podczas niedzielnej mszy świętej.

    Przypomnijmy, do zdarzenia doszło 3 września tuż przed północą. Dwoje policjantów, stojąc na balkonie swojego mieszkania, zauważyło, jak do budynku kościoła Miłosierdzia Bożego podchodzi mężczyzna i rzuca kamieniami w ścianę. Zaczęli krzyczeć do niego, by zaprzestał. Ten jednak nie reagował. Wandal wybił dwie szyby w pomieszczeniu dawnej plebanii i uszkodził rynnę.

    Sierżant Agnieszka Orchowska oraz sierżant sztabowy Marcin Mirowski, na co dzień pracujący w prewencji, wybiegli przed blok, by schwytać wandala, ale ten uciekł na ich widok. Funkcjonariusz podjął pościg i dorwał sprawcę na poddaszu jednego z bloków. Policjantka w tym czasie zabezpieczała teren, wzywając na pomoc patrol. Jak się okazało, 34-letni sprawca ataku na plebanię był pijany. Miał promil alkoholu w organizmie. Trafił do aresztu. Niewykluczone, że usłyszy zarzut związany ze znieważeniem miejsca przeznaczonego do publicznego wykonywania obrzędów religijnych. Grozi za to kara do 2 lat pozbawienia wolności.

    Udostępnij