• W sobotę w hali powiatowej zapaśnicy walczyli o medale podczas XXVI memoriału Tadeusza Wnuka – trenera, który w 1956 roku założył sekcję zapaśniczą w PTC.

  Memoriał, który stał się prestiżową imprezą na mapie zapaśniczej Polski, tym razem przyciągnął do Pabianic 135 zawodników z 15 klubów, w tym z bardzo mocnych drużyn z Kijowa, Kostopola i Litwy.
  W juniorach najlepszym zawodnikiem gospodarzy okazał się Michał Dybka w kategorii 87 kg, który po wygraniu dwóch walk eliminacyjnych spotkał się w finale z brązowym medalistą mistrzostw Europy juniorów z wagi 82 kg Witalijem Andriowiczem. Finał był bardzo zacięty, ale pod dyktando Dybki, który kontrował akcje przeciwnika i wypychał za zonę. Ostatecznie pojedynek zakończył się wynikiem 9:1 dla Michała i on zajmuje I miejsce w wadze 87 kg.
  W kategorii 83 kg bardzo dobrze zaprezentował się Przemysław Raźny, który po wygraniu dwóch walk eliminacyjnych (w tym z Ukraińcem) trafił do finału, gdzie zmierzył się w twardej walce na ostrzeżenia z Patrykiem Bednarzem, zakończonej 1:1. Przemek ostatecznie zajął II miejsce, ponieważ dostał ostrzeżenie jako ostatni. W grupie juniorów pabianiczanie zdobyli również dwa brązowe medale. Jakub Madaj w kategorii 87 kg. Dobrze powalczył Sebastian Szymczyk w nowej kategorii wagowej 72 kg, zdobywając również brązowy medal. Szczególna pochwała należy się za zwycięstwo w pojedynku o brąz nad starszym o dwa lata zawodnikiem AKS-u Piotrków Trybunalski Kacprem Gajdą, medalistą mistrzostwa Polski juniorów. Jakub Błachowicz i Jakub Didoch odpadli w eliminacjach.

  Tradycyjnie bardzo dobrze wypadli młodzicy, zdobywając trzy złote medale. Piotr Ludwiczak (kat. 52 kg), Artur Pik (kat. 68 kg – walczył bardzo dojrzale, wiązał akcje i sprawił wszystkim miłą niespodziankę) oraz Juliusz Nowak (kat. 85 kg). Srebrne medale wywalczyli Emil Lenard w wadze 41 kg, Mikołaj Jezierski (48 kg), Kacper Sobczyk (62 kg) i Kacper Trębacz (75 kg) – duża niespodzianka. Brązowe medale dołożyli Jakub Makowski i Kamil Buldecki w wadze 44 kg, Szymon Pusz (57 kg) i Borys Miszczak (62 kg).
  W punktacji drużynowej młodzików i juniorów zwyciężył Olimpijczyk Radom 79 pkt. przed PTC (70 pkt.) i AKS-em Piotrków Trybunalski (67 pkt.).

  * * *

  Trenerzy zapasów PTC Waldemar Sawosz 607-450-059, Przemysław Kłębowski 513-182-611 oraz Mariusz Łechtański 792-016-788 zapraszają chłopców urodzonych w 2006 roku i młodszych na treningi zapaśnicze do klubu przy ul. Gdańskiej 7 w Pabianicach. Więcej szczegółów na stronie internetowej www.zapasy.com.pl.

  Udostępnij