• Maluchy, które od września uczęszczają do Przedszkola Miejskiego nr 2, zostały uroczyście przyjęte w poczet społeczności przedszkolnej.

  Pasowania dużą czerwoną kredką dokonała dyrektor Elżbieta Dzionek. Dzieci wraz ze swoimi rodzicami złożyły ślubowanie. Każde w prezencie otrzymało pamiątkowy dyplom i ołówek. Wcześniej Kwiatuszki, Mali Odkrywcy, Misie Pysie, Wesołe Kociaki i Biedronki zaprezentowały swoje umiejętności wokalno-recytatorskie podczas montażu słowno-muzycznego.

  Dalsza część spotkania w sali ODK-u przebiegła pod hasłem „Święto ziemniaka”. Poprowadził ją animator muzyczny Piotr Pająk.
  Były konkursy i wyścigi, było sadzenie i zbieranie ziemniaków, rzuty do celu, a także tańce i korowody, w które zaangażowały się zarówno dzieci, jak i rodzice wraz z personelem przedszkola.
  Na stołach gościły sałatki owocowe i warzywne, placki ziemniaczane, ciasto marchewkowe i jabłecznik i wiele innych smacznych potraw.
  W czasie wspólnej zabawy rodzice bardzo aktywnie włączyli się w akcję „Pomóżmy dzieciom żyć bez mamy”. Zebrane pieniądze podczas loterii fantowej zorganizowanej przez pracowników PM 2 zostały przekazane Zuzi, wychowance przedszkola i jej rodzeństwu, które z pomocą ukochanej babci zaczynają kolejny, jakże trudny etap w swoim życiu.

   

  Udostępnij