• News will be here
 • Od dzisiaj Pabianice są gospodarzem mistrzostw Polski w biegu na 100 km. Współorganizatorem jest Klub „O co biega”.

  Podczas trzydniowej imprezy UltraPark Weekend (7-9 czerwca) rozgrywane są również zawody w biegu 48-godzinnym (jedyne tego typu zawody w Polsce) oraz ultramaraton 50 km.

  Dzisiaj (7 czerwca) jako pierwsi na trasę w parku Wolności ruszyli miłośnicy biegu UltraPark 48h. Na starcie stanęło 28 zawodników z Polski i zagranicy.

  Pierwsze okrążenie o długości 1535 m w czasie 7 minut pokonał Łukasz Jarocki (lat 28) ze Sztokholmu. Najstarszą uczestniczką biegu jest 75-letnia biegaczka z Niemiec Edda Hanna Raurer. Najstarszy biegacz (69 lat) pochodzi z Bydgoszczy. Pabianice reprezentują Monika Hetmanek, Adam Olkusz, Edyta Ryder, Piotr Kukulski oraz Milena Grabska-Grzegorczyk.

  Supermaraton 100 km i rozgrywane w jego ramach 11. Mistrzostwa Polski mężczyzn i 4. Mistrzostwa Polski kobiet na dystansie 100 km zaplanowano 8 czerwca (sobota), start biegu: godzina 8.00. Limit uczestników „setki” to 100 osób, a na wszystkie biegi wchodzące w skład UltraPark Weekend – 200 osób. Warto wspomnieć, że w mistrzostwach kraju mogą być klasyfikowani tylko zawodnicy posiadający licencję PZLA.

  Start Ultramaratonu 50 km w sobotę, 8 czerwca o godz. 10.00.

  Udostępnij