• News will be here
 •  

  Przed nami uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości.

  11 listopada na powiatowo-miejskie uroczystości związane z obchodami Narodowego Święta Niepodległości zapraszają mieszkańców Rada Powiatu Pabianickiego i Rada Miejska w Pabianicach oraz Starosta Pabianicki i Prezydent Miasta Pabianic.

  Program uroczystości przewiduje zbiórkę pocztów sztandarowych i delegacji przed kościołem św. Mateusza o godz. 9.15. O godz. 9.30 rozpocznie się uroczysta msza święta. Po zakończeniu mszy poczty sztandarowe i delegacje przemaszerują pod pomnik Niepodległości, gdzie o godz. 11.00 rozpoczną się uroczystości (podniesienie flagi, hymn państwowy, Apel Pamięci, start V Biegu Niepodległości). Po czym nastąpi składanie wiązanek kwiatów.

  Uczestnikom organizatorzy uroczystości składają do wyboru dwie propozycje – mówi Joanna Kupś, rzecznik starostwa.

  Pierwsza to złożenie kwiatów przez delegacje. Druga propozycja to dokonanie wpłaty z przeznaczeniem dla Hufca ZHP Pabianice. Wpłat można dokonać na konto: ZHP Chorągiew Łódzka Hufiec Pabianice, ul. Konopnickiej 39, 95-200 Pabianice, nr konta bankowego: 88 8788 0009 0020 9836 2006 0001. W tytule przelewu obowiązkowo wpisać darowizna.

  Wszyscy darczyńcy zostaną wyczytani podczas uroczystości obchodów Narodowego Święta Niepodległości pod pomnikiem – dodaje rzecznik.

  Na sportowo

  O godzinie 11.11 ze Starego Rynku wystartuje V Bieg Niepodległości. Organizatorem tego biegu, marszu i rajdu jest Pabianicki Klub Sportowy O CO BIEGA na czele z prezesem Robertem Lewerą. Do biegu rozgrzeje Klub Formownia, który poprowadzi wspólną rozgrzewkę dla biegaczy, kijkarzy i rowerzystów. Mile widziane biało-czerwone stroje.

  Tradycyjnie zostanie odśpiewany hymn Polski, zostanie utworzona żywa flaga, a potem wspólnie o 11.11 ruszymy trasą 11 kilometrów, aby uczcić 101. rocznicę Niepodległej Polski – mówi Robert Lewera.

  Podczas trasy zaplanowano kilka przystanków z informacjami historycznymi dotyczącymi Pabianic i odzyskania niepodległości. Na uczestników po dotarciu na metę przy pomniku Niepodległości będą czekały medale pamiątkowe, posiłek, karaoke legionowe i inne atrakcje.

  Na polską nutę

  11 listopada w pobliskim Dobroniu będzie można wysłuchać koncertu pieśni patriotycznej. Wystąpią Towarzystwo ŚpiewaczeLutnia” i Orkiestra Dęta z Dobronia. Początek koncertu o godz. 12.15 w kościele św. Wojciecha. Natomiast o godz. 19.00 w sanktuarium św. Maksymiliana Marii Kolbe w Pabianicach odbędzie się Koncert Niepodległościowy ze wspólnym śpiewem pieśni patriotycznych.

  Następnego dnia (12 listopada) w pabianickim MOKu zaplanowano koncert w ramach obchodów Święta Niepodległości. Na scenie zagości kolor, taniec i muzyka, wystąpi bowiem utalentowany, z ogromnym dorobkiem artystycznym Zespół Pieśni i Tańca Dobroń. Pabianiczan na ten występ serdecznie zapraszają MOK i Zespół Szkół nr 2. Początek o godz. 18.00 (ul. Kościuszki 14). Wstęp wolny.

  Udostępnij