• Na Randkę z tolerancją w piątek (15 listopada) o godz. 13.00 zapraszają „Agrafka”, WTZ oraz policja. Spotkajmy się na Starym Rynku.

    Projekt „RANDKA Z TOLERANCJĄ” zwiększający tolerancję wśród dzieci i młodzieży wygrał i będzie realizowany w Pabianicach. Na 1402 wnioski tylko 180 otrzymało dofinansowanie. Wykonawcą jest Grupa Wolontarystyczna „AGRAFKA” przy udziale Komendy Powiatowej Policji i Warsztatu Terapii Zajęciowej.

    – Pomysł „Randek” z osobami reprezentującymi grupy narażone na wykluczenie i brak tolerancji powstał z inicjatywy Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach. Po kilku spotkaniach policjantów i wolontariuszy, uwzględniając diagnozę i doświadczenie zdobyte w realizacji projektu xD, został wypracowany zestaw działań mających na celu zwiększenie tolerancji dzieci i młodzieży wobec innych osób – mówi Agnieszka Jaksa, koordynator „Agrafki”.

    W projekcie weźmie udział ok. 200 uczniów ze szkół podstawowych i średnich, 30 pedagogów oraz 10 gości, którzy doświadczyli dyskryminacji i braku tolerancji. Uczniowie spotkają się m.in. z osobami z niepełnosprawnością, cudzoziemcami, społecznością żydowską, seniorami, osobami uzależnionymi i bezdomnymi.

    W ramach Dnia Tolerancji podczas happeningu w piątek, 15 listopada, o godz. 13.00 na Starym Rynku powstanie MOST TOLERANCJI. Zwieńczeniem będzie filmik relacjonowany na żywo, który pokaże, że spotkanie z każdym człowiekiem może być fascynujące niczym randka. Filmik i podsumowanie projektu będą na Gali Wolontariatu 3 grudnia w Miejskim Ośrodku Kultury.

    Udostępnij