• News will be here
 • W tym roku seniorzy nie bawili się na Senioriadzie. Mają nadzieję na zabawę w przyszłym. Czy tak będzie?

  W poniedziałek przed ratuszem odbyła się konferencja prasowa poświęcona pabianickiej Senioriadzie. Wzięli w niej udział członkowie Stowarzyszenia Forum Odpowiedzialnych Pabianiczan (dotychczasowy organizator) oraz mieszkańcy miasta, którzy od 2014 roku czynnie pomagali przy organizacji Święta Pabianickich Seniorów.

  Na konferencji zapewniono, że w 2020 roku Stowarzyszenie Forum Odpowiedzialnych Pabianiczan zorganizuje Senioriadę.

  Cieszy fakt, że pabianiccy radni z Koalicyjnego Klubu Radnych Pabianice w swojej interpelacji do prezydenta Grzegorza Mackiewicza potwierdzają, iż takie wydarzenie w naszym mieście jest potrzebne. Natomiast z drugiej strony jest też radny Piotr życki, który widzi już możliwości sfinansowania takiej Senioriady z oszczędności w Biurze Rady poprzez ograniczenie ilości wiceprzewodniczących Rady Miejskiej oraz zmniejszenie ilości komisji z siedmiu do czterech i przekazanie zaoszczędzonych środków organizatorom (FOP) na Senioriadę w roku 2020. My oczywiście zapraszamy wszystkich radnych do współpracy mówiła na konferencji Renata UznańskaBartoszek.

  Towarzyszył jej Łukasz Wójcikowski z FOP, który powiedział: Jesteśmy na etapie zbierania środków na Senioriadę. Zostanie trochę przeformułowana, będzie organizowana na przełomie maja i czerwca. Dodatkowo oprócz Parady Seniorów i oczywiście całej imprezy plenerowej z występem gwiazdy wieczoru i potańcówki chcemy wzmocnić imprezę o działania aktywizujące społecznie i zawodowo seniorów z powiatu pabianickiego. Nasze stowarzyszenie jest organizacją non profit i utrzymuje się jedynie ze środków, które pochodzą z darowizn, od prywatnych sponsorów, dotacji z samorządów lub innych środków i z tego też również organizowana jest Pabianicka Senioriada. Bez tych środków zewnętrznych nie bylibyśmy w stanie samodzielnie zorganizować tak dużej imprezy.

  Udostępnij