• 20 grudnia o godzinie 20.00 na YouTube swą premierę miał najnowszy klip pabianickiego rapera Paco.

  Wojna domowa” – taki nosi tytuł – została nagrana i wyprodukowana przez Paco, rapera z Pabianic, działającego w podziemiu pabianickiej sceny od 2005. Autora kojarzymy z akcji charytatywnej „Rap lokal”, polegającej na pomaganiu poprzez muzykę.

  – Przez 5 lat byłem członkiem trio o nazwie ParadoX SquaD, w skład którego wchodził ZiboY i Goglin, reprezentanci strykowskiego podziemia. Po rozpadzie zespołu zacząłem tworzyć muzykę ze Supim z Łodzi, ale oprócz tego co jakiś czas wypuszczam luźne utwory – mówi Paco.

  Wojna domowa” to jeden z nich. Kawałek powstał spontanicznie i miał być wyłącznie solowy, ale…

  – Wraz z rozwojem „Wojny domowej” do głowy trafiały mi coraz to nowe pomysły. Pierwszym z nich było zaproszenie na utwór gościa, w tym wypadku jest to Amnesia, która na co dzień reprezentuje Wrocław. Kolejnym pomysłem widocznym jak na dłoni było nakręcenie do niego klipu – opowiada raper.

  Teledysk został zrealizowany w Miejskim Ośrodku Kultury przy współpracy m.in. raperów takich jak Supi, Chadek czy DRK, ale również lokalnej grupy tanecznej Ganesz.

  – Opowiada on o utraconych przyjaźniach, a właściwie o tym, że czasem honor nie pozwala naprawić wspólnych relacji, pomimo iż strony już nawet nie pamiętają, co było powodem konfliktu – dodaje.

  Klip do obejrzenia na platformie YouTube. Link: https://www.youtube.com/watch?v=-OswHplz7yM&feature=youtu.be&fbclid=IwAR1-NPyjhyPs0541FA-tU5J45FGQUczb2hi9Y1zz4ltcGZEePKp3qb-BP4g

  Udostępnij