• News will be here
 • W Młodzieżowym Domu Kultury odbył się dzisiaj turniej wiedzy pod hasłemWoda bez tajemnic”.

  To podsumowanie warsztatów ekologicznych Niebieska planeta”, które Zakład Wodociągów i Kanalizacji przeprowadził w ramach projektuPabianice o wodę dbają, bo Pabianice kochają. W turnieju udział wzięły wszystkie szkoły ponadpodstawowe. Pięć 5osobowych zespołów musiało odpowiedzieć na 15 pytań związanych z wodą.

  Przykładowe pytanie toW dorzeczu jakiej rzeki leżą Pabianice? alboW jakim stopniu jesteśmy bogaci w zasoby wodne?mówi Katarzyna Tkacz ze ZWiKu, która prowadziła dzisiejszy konkurs. Były również pytania dotyczące Zakładu Wodociągów i Kanalizacji. Wszystkie nawiązywały do tego, o czym rozmawialiśmy na warsztatach, które odbyły się dwa tygodnie temu.

  Najlepiej w konkursie poradzili sobie uczniowie Zespołu Szkół nr 2, którzy zdobyli 13 punktów. Szkołę reprezentowali: Wiktoria Borowiak, Adrian Goszczyński, Amelia Kubiak, Kacper Mąkowski i Natalia Szkudlarek. II miejsce po dogrywce zajęło II Liceum Ogólnokształcące w składzie: Martyna Borowiecka, Piotr Chmielewski, Szymon Poterała, Patrycja Reliszka i Mikołaj Rybowski. III miejsceZespół Szkół nr 1. W drużynie zMechanika” znaleźli się: Łukasz Kubik, Dawid Lewandowski, Dominik Musiałek, Seweryn Pisarski i Kamil Wyciszkiewicz. Poza podium znalazły się Zespół Szkół nr 3 (IV miejsce) i I Liceum Ogólnokształcące (V miejsce).

  Nagrody i dyplomy wręczył prezydent Grzegorz Mackiewicz oraz jurorzy konkursu, czyli Krzysztof Rąkowski, Agnieszka Pietrowska i Robert Janus.

  Udostępnij