• News will be here
 • Dziś o godz. 9.00 w ratuszu odbyło się kolejne spotkanie w sprawie bieżącego reagowania na zagrożenie koronawirusem.

  O wprowadzonych procedurach bezpieczeństwa poinformowali prezydenta szefowie wszystkich jednostek miejskich.

  Prezydent Grzegorz Mackiewicz apeluje do pabianiczan: W związku z informacją o zagrożeniu koronawirusem zachowujmy się tak, żeby nie stwarzać niebezpieczeństwa dla siebie i innych. Bardzo proszę, żebyśmy nie bagatelizowali zaleceń służb sanitarnych, ale też nie popadali w panikę. Zachowajmy ostrożność i rozsądek, żeby ochronić siebie i najbliższych. W razie zauważenia objawów choroby trzeba telefonicznie skontaktować się ze służbami medycznymi lub sanitarnymi, bez przychodzenia do placówek medycznych.

  Po dzisiejszej porannej decyzji premiera o godz. 12.00 prezydent Grzegorz Mackiewicz i wiceprezydent Aleksandra Jarmakowska-Jasiczek spotkali się z dyrektorami szkół, przedszkoli, jednostek kultury i MOSiR-u, żeby ustalić organizację pracy.

  Od jutra (12 marca) zawieszone są zajęcia dydaktyczne w szkołach i przedszkolach. 12 i 13 marca w szkołach i przedszkolach będą odbywały się tylko zajęcia opiekuńcze. Od 16 do 25 marca wszystkie szkoły i przedszkola będą nieczynne. Bez zmian pracują komisje rekrutacyjne w naborze do przedszkoli i szkół podstawowych – wyniki będą wywieszone w placówkach. Informacje można znaleźć w komunikacie MEN https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszenie-zajec-w-szkolach

  Od 16 marca zamknięty będzie Żłobek Miejski w dwóch lokalizacjach. Informacje od dzisiaj są przekazywane rodzicom.

  Zgodnie z decyzją premiera od jutra (12 marca) zamknięte dla odwiedzających będą: Centrum Seniora, Miejski Ośrodek Kultury (w tym Uniwersytet Trzeciego Wieku), Muzeum Miasta Pabianic, Miejska Biblioteka Publiczna (wypożyczalnia jest czynna dziś do godz. 19.00, filia dla dzieci i w szpitalu do godz. 17.00). Pływalnia miejska dzisiaj działa bez zmian. Od jutra zamknięta, tak samo jak hala koszykówki, hala tenisowa i wszystkie obiekty sportowe. Dokładnych informacji udzielają poszczególne placówki.

  Placówka Wsparcia Dziennego Junior, Warsztat Terapii Zajęciowej, Dzienny Ośrodek Adaptacyjny i Środowiskowy Dom Samopomocy przy Cichej 24 pracują do piątku, 13 marca.

  Dezynfekcja

  Miejski Zakład Komunikacyjny zwiększył procedury sanitarne w autobusach, ze szczególnym uwzględnieniem dezynfekcji uchwytów, przycisków czy kasowników. Drzwi otwierane są przez kierowcę (bez konieczności użycia przycisku przez pasażera).

  Specjalne zasady bezpieczeństwa wprowadziły Miejskie Centrum Pomocy Społecznej, Zakład Gospodarki Mieszkaniowej i pozostałe jednostki użyteczności publicznej, które przyjmują wielu interesantów. Zaleca się zmniejszenie liczby uczestników podczas ceremonii organizowanych w domu pogrzebowym na cmentarzu komunalnym. Na dziś nie ma zmian w organizacji pracy Urzędu Miejskiego.

  Udostępnij