• Grupa artystyczna „Aniołki Poczty” z I LO przygotowała z okazji Dnia Kobiet widowisko pt. „Jaka jest współczesna Julia?”.

  Spotkanie (6 marca w Młodzieżowym Domu Kultury) podzielone zostało na trzy części, a wszystkie połączył wspólny motyw kobiety.

  Część pierwsza to happening przygotowany przez Weronikę Gajzler. „Nieważne co myślę, ważne, jak wyglądam” ukazał, z jakimi problemami spotykają się młode dziewczyny w szkole. Na czym polega dyskryminacja i nierówne traktowanie kobiet w świecie. Bardzo mocne rozpoczęcie tej części przeplatane było piosenkami i tańcem współczesnym. Głos zabrały też: patronka wydarzenia – wiceprezydent Aleksandra Jarmakowska-Jasiczek, dyrektor MOK-u Maria Wrzos-Meus, kosmetolożka Marzena Kudra i joginka Olga Tomaszewska.

  Część druga pt. „Podróż kobiety przez epoki” przeniosła widzów do muzeum, w którym pokazano niewiastę średniowiecza, romantyzmu, pozytywizmu, XX-lecia międzywojennego i współczesną feministkę. Tu nie tylko muzyka, piosenki i taniec zrobiły wrażenie, ale również stroje z epok. W tę część włączyły się osoby znane z życia publicznego, które napisały listy do młodzieży organizującej ten wieczór. A były to listy od Sylwii Chutnik – pisarki i feministki, prof. Magdaleny Środy wykładowczyni Uniwersytetu Warszawskiego, kobiety walczącej o równouprawnienie, oraz wzruszający list od Michała Rusinka o Wisławie Szymborskiej, o tym, jaką była kobietą. Na zakończenie Katarzyna Wawrzyńczak zaprezentowała przygotowany specjalnie na to wydarzenie swój wiersz pt. „Przepraszam pana, czy jestem kobietą?”.

  Niespodzianką dla pań była część trzecia. Chłopcy zatańczyli do piosenki „Sex Appeal” w wykonaniu Julka Antczaka, przebranego za kobietę. To był hit przedstawienia! Uroczystość uświetnił też występ grupy tanecznej Zumba z Ksawerowa. A na finał był poczęstunek przygotowany przez uczniów i ich rodziców, podczas którego goście wymieniali się wrażeniami z uroczystości.

  Grupę artystyczną „Pocztóweczki” z I LO tworzy trzydzieścioro utalentowanych, mądrych i wrażliwych młodych ludzi, którzy nie liczą czasu i wysiłku wkładanego w przygotowanie swoich uroczystości. Następne spotkanie z nimi już 1 czerwca z okazji Dnia Dziecka.

  Udostępnij