• News will be here
 • Od poniedziałku, 27 kwietnia, rozpocznie się kolejny etap przebudowy drogi wojewódzkiej nr 485. Nieprzejezdna będzie ulica Kilińskiego na odcinku między Moniuszki a Grota Roweckiego, a na odcinku od Roweckiego do Świetlickiego będzie jednokierunkowa. MZK wprowadza zmiany na liniach 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 260, 261, 262, 263 i 265.0, 261, 262, 263 i 265.

  Większość autobusów jadących w kierunku centrum (oprócz linii 1) będzie kursować ulicą Mariańską. Do odwołania będzie obowiązywał zakaz ruchu na ul. Mariańskiej z wyjątkiem autobusów, taksówek i docelowych wjazdów gospodarczych. Autobusy linii 1 ominą z kolei zamkniętą ulicę Kilińskiego ulicami Świętokrzyską (w stronę centrum) i Piękną (w stronę dworca PKP). Ulice Świętokrzyska i Piękna będą jednokierunkowe. Objazd dla samochodów będzie z kolei wytyczony ulicami Świetlickiego, Nawrockiego, 20 Stycznia, 3 Maja, Warszawską i Zamkową. Na skrzyżowaniu ulic Warszawskiej i 3 Maja będzie ustawiona tymczasowa sygnalizacja świetlna. Na ulicy Grobelnej zostanie przywrócony ruch dwukierunkowy.

  Linia 1:

  Od poniedziałku, 27 kwietnia do odwołania autobusy linii 1 będą kursować objazdem. Z Dworca PKP pojadą bez zmian do przystanku Orla/Świętokrzyska, dalej objazdem ulicami Świętokrzyską, Moniuszki, Kilińskiego i następnie stałą trasą do Waltera Jankego. W przeciwnym kierunku dojadą bez zmian do przystanku Kilińskiego/SDH, dalej pojadą ulicami: Kilińskiego, Moniuszki i Piękną do Orlej, dalej właściwą trasą do Dworca PKP.

  Przystanki dodatkowe na trasie objazdu: Moniuszki/Mariańska (kier. Waltera Jankego), Moniuszki/Kościuszki (kier. Dworzec PKP).

  Linie 2, 7, 260, 261, 262:

  Od poniedziałku 27 kwietnia do odwołania autobusy linii 2, 7, 260, 261 i 262 z Waltera Jankego pojadą bez zmian do ulicy Grota Roweckiego, dalej objazdem ulicami: Orlą, Mariańską, Moniuszki do Kilińskiego i następnie stałymi trasami. Analogiczna trasa objazdu obowiązuje w przeciwnym kierunku.

  Uwaga! Na trasie objazdu autobusy nie zatrzymują się na przystanku Orla/Ewangelicka.

  Linie 4, 6:

  Autobusy linii 4 i 6 od 27 kwietnia wracają na stałe trasy, tj. przez ulice Kilińskiego i Moniuszki.

  Linie 3, 5:

  Od poniedziałku, 27 kwietnia do odwołania zawieszone zostanie funkcjonowanie przystanku Orla/Kilińskiego w kierunku Sikorskiego i Waltera Jankego.

  Linia 263:

  Od poniedziałku, 27 kwietnia do odwołania autobusy linii 263 będą kursować tymczasowo zmienioną trasą: z Waltera Jankego pojadą bez zmian do przystanku Grota Roweckiego/20 Stycznia, dalej ulicami: Grota Roweckiego, Orlą, Mariańską, Moniuszki do Kilińskiego i następnie właściwą trasą do Ksawerowa. Uwaga! W kierunku Ksawerowa autobus omija ulice Nawrockiego, Gawrońską i Bugaj. Rejon ulic Gawrońskiej i Bugaj (komunikacja w kierunku centrum) tymczasowo będzie obsługiwany linią 265.

  Przystanki dodatkowe na trasie objazdu (kier. Ksawerów): Grota Roweckiego/Gryzla, Grota Roweckiego/Bugaj.

  Z Ksawerowa autobusy linii 263 pojadą bez zmian do przystanku Kilińskiego/SDH, dalej ulicami: Kilińskiego, Moniuszki, Mariańską, Orlą do Roweckiego i dalej stałą trasą do Waltera Jankego (czyli z przejazdem przez ul. Bugaj, Drewnowską i Nawrockiego).

  Linia 265:

  Od poniedziałku, 27 kwietnia autobusy linii 265 z Pawlikowic bez zmian dojadą do Bychlewa, dalej pojadą ulicami: Jutrzkowicką, Świetlickiego, Bugaj, Roweckiego, Orlą, Mariańską, Moniuszki do Kilińskiego i dalej bez zmian.

  Przystanki dodatkowe na trasie objazdu (kier Pabianice): Świetlickiego/Jutrzkowicka (na żądanie), Bugaj/Gawrońska (na żądanie), Bugaj/Grota Roweckiego, Grota Roweckiego/Kilińskiego.

  W przeciwnym kierunku autobusy linii 265 dojadą bez zmian do przystanku Kilińskiego/SDH, dalej pojadą zmienioną trasą ulicami: Kilińskiego, Moniuszki, Mariańską, Orlą do Kilińskiego i następnie stałą trasą do Pawlikowic.

  Udostępnij