• Od czwartku (14 maja) klienci, którzy zgłoszą się do placówki ZUS w Pabianicach przy ulicy Kościuszki, otrzymają maseczkę ochroną wielokrotnego użytku.

  30 tysięcy maseczek uzyskał ZUS dzięki współpracy z Urzędem Marszałkowskim województwa łódzkiego. Ich zakup sfinansowany był ze środków unijnych.

  Każdy klient przy okazji wizyty w naszej jednostce będzie mógł zaopatrzyć się w maseczkę, która jest wielokrotnego użytkuinformuje Monika Kiełczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS.

  Do każdej maseczki dołączona jest instrukcja, w jaki sposób prawidłowo z niej korzystać i jak dbać o to, by mogła posłużyć więcej niż raz.

  Zakład przypomina, że bezpośrednia obsługa klientów wznowiona została 4 maja i prowadzona jest z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Klienci wchodzący do Zakładu powinni zgodnie z rządowymi wytycznymi posiadać środki zakrywające nos i usta oraz rękawiczki ochronne lub przy wejściu do jednostki ZUS zdezynfekować dłonie udostępnionym środkiem dezynfekującym.

  Na potrzeby pracowników ZUS przeznaczył 1000 maseczek, a 29 tys. podzielił między jednostki, biorąc pod uwagę liczbę klientów, którzy odwiedzają sale obsługi w poszczególnych miejscowościach województwa. Inspektorat w Pabianicach przy ul. Kościuszki otrzymał 5 tysięcy maseczek.

  Udostępnij