• Na finiszu jest budowa krańcówki autobusowej przy ul. Podmiejskiej.

  Dziś (20 maja) układana jest warstwa ścieralna. W związku z tymjak poinformował wykonawcaod godz. 8.00 do 18.00 ulica Podmiejska będzie zamknięta na odcinku 100 metrów (pomiędzy posesjami nr 31 a 25).

  Obowiązuje tymczasowa organizacja ruchu mówi Aneta Klimek, rzecznik prezydenta.

  Dojazd do posesji nr 125 jest od strony ul. Pabianickiej, ul. Mickiewicza i Karniszewickiej, a dojazd do posesji nr 31 i wyższych numerówod strony ul. Nowej (Chechło I).

  Przypomnijmy, że prace rozpoczęły się pod koniec ubiegłego roku. W pierwszej kolejności zlikwidowany został rów melioracyjny pośrodku działki i wybudowany nowy kanał deszczowy. Roboty wznowiono w styczniu. Urządzenie krańcówki autobusów przy Podmiejskiej obejmie docelowo plac manewrowy dla autobusów, ustawienie wiat przystankowych dla wsiadających i wysiadających, wiaty rowerowej, kontenera socjalnego dla kierowców, oświetlenie i urządzenie terenu wokół.

  Bliżej do autobusu będą mieli mieszkańcy ul. Podmiejskiej i ulic prostopadłych położonych w Pabianicach i Chechle I. Trasa autobusów linii2” wydłuży się od istniejącej pętli przy ul. Karniszewickiej o około 700 metrów. Przystanki pośrednie będą na ul. Podmiejskiej przy Makowej (w stronę nowej krańcówki) i Niskiej (w kierunku centrum, przy sklepie).

  Koszt tego przedsięwzięcia wynosi 3,3 mln zł. To część projektuModernizacja i rozwój komunikacji miejskiej w Pabianicach”.

  foto: UM

  Udostępnij