• News will be here
 •  

  To już ostatni moment na wybranie dalszej ścieżki edukacji. Przyszli uczniowie szkoły ponadpodstawowej mogą skorzystać z bogatej oferty powiatu łaskiego! 

  Oferta Zespołu Szkół Mundurowo – Technicznych w Ostrowie.

  Nasza szkoła jest inna niż wszystkie licea, bo przygotowuje do zawodów: policjant, żołnierz, strażak – ratownik. Zajmujemy się również kompleksowo indywidualną ścieżką kariery każdego z naszych uczniów. Każdemu uczniowi gwarantujemy udział w międzynarodowej wymianie młodzieży – Program Erasmus + .

  NOWOŚĆ 2020! – klasa sportowa dla dziewcząt (piłka siatkowa).
  Ósmoklasistko! Ósmoklasisto!
  Warto zastanowić się, jakie masz plany na przyszłość? Czego lubisz się uczyć? Co chciałbyś robić w przyszłości? Pamiętaj! Kiedy wybierasz szkołę , wybierz ją z pasją. Masz szansę nigdy tej decyzji nie żałować. Liceum w ZSM-T w Ostrowie to szkoła do akcji specjalnych, dla młodych ludzi z pasją i charakterem… czyli dla Ciebie. Od września 2020 roku proponujemy naukę w czterech klasach, każda z inną dawką adrenaliny:
  – klasa wojskowa,
  – klasa policyjna,
  – klasa pożarniczo – ratownicza,
  – klasa mistrzostwa sportowego (piłka siatkowa dla dziewcząt).  Właściwy kierunek kształcenia – tylko w Zespole Szkół Rolniczych w Sędziejowicach!
  Dyrekcja i Nauczyciele Zespół Szkół Rolniczych w Sędziejowicach serdecznie zapraszają ósmoklasistów do naszej placówki. Sędziejowicka szkoła jest przyjazna uczniowi i bezpieczna, a środowisko jest wolne od zakażeń pandemicznych. Położona jest z dala od dużych miast, w pięknym, klimatycznym parku, w otoczeniu historii i pomników przyrody. Wkrótce będzie świętować 100-lecie istnienia. Naszą szkołę skończyło prawie 5400 absolwentów, co świadczy o tym, że przez dziesięciolecia cieszyła się dużą popularnością w regionie. W środowisku lokalnym cieszy się uznaniem. Wielu absolwentów czuje do niej sentyment i wciąż wraca, dlatego w nowym roku szkolnym 2020/2021 liczymy na pomoc wszystkich Abslowentów i Przyjaciół ZSR Sędziejowice w rekrutacji nowych członków naszej społeczności szkolnej! Z racji zagrożenia koronawirusem dla dzieci najbezpieczniej będzie w szkole wiejskiej, z dala od ognisk epidemii. Mamy nadzieję na duże zainteresowanie uczniów klas VIII nauką w naszej szkole z tradycjami, w której oferujemy następujące kierunki kształcenia: technik rolnik, technik architektury krajobrazu, technik agrobiznesu oraz technik żywienia i usług gastronomicznych.
  Dla uczniów chętnych na kierunek związany z żywieniem mamy dobrą ofertę, a od września dużą niespodziankę! Oprócz nauki w zawodzie nasi uczniowie będą mogli zdobyć nowe kwalifikacje, ponieważ za kilka dni zostanie podpisana umowa patronacka z firmą Jakimowicz HoReCa Academy Jana Jakimowicza (Hotele, Restauracje, Catering), dzięki której nasz kierunek gastronomiczny zyska na atrakcyjności. Celem współpracy z Janem Jakimowiczem jest podniesienie jakości praktycznego kształcenia zawodowego oraz nabycie umiejętności przydatnych na rynku pracy. Przyniesie ona także organizowanie praktyk zawodowych w nowych miejscach, wycieczek zawodowych, uczestnictwo w kursach i szkoleniach specjalistycznych, jak i wspólny udział w targach, kiermaszach i giełdach. Z kolei jesienna wizyta wiceministra rolnictwa w szkole oraz rozmowy organu prowadzącego z Ministerstwem Rolnictwa w celu przejęcia naszej szkoły mogą stać się szansą dla rozwoju kierunków rolniczych. Jest to niespełnione dotąd marzenie nieżyjącego już dyrektora Wojciecha Kabzy. Przejście szkoły do sieci szkół ministerialnych przyniosłoby zmiany w postaci nowych kierunków kształcenia, inwestycje w nowoczesny sprzęt rolniczy, lepsze wyposażenie klasopracowni i środki finansowe na rozwój szkoły.
  W ramach programu ERASMUS nasi uczniowie techników mają niepowtarzalną szansę odbycia praktyk zagranicznych! Byli już w Anglii, Hiszpanii, Bułgarii, trzykrotnie we Włoszech i innych państwach europejskich. W ubiegłym roku mieli lecieć do Turynu – nowy termin praktyk jest właśnie ustalany na przyszły rok. Krajowe praktyki zawodowe odbywają się w Karpaczu, pięknym ośrodku wypoczynkowym, w którym pobyt to sama przyjemność.
  Nasza 96-letnia szkoła to miejsce, w które wplatamy nowoczesność i nowe pomysły całego Zespołu. Jej podwoje stoją także otworem dla dorosłych, którym oferujemy darmowe kursy kwalifikacyjne w zawodach: kucharz, rolnik, technik rolnik, technik żywienia, technik agrobiznesu. W krótkim czasie można zdobyć dodatkowe kwalifikacje i to bez żadnych kosztów. Mamy także ofertę dla uczniów chętnych do branżowej szkoły I stopnia w zawodzie: mechanik – operator pojazdów i maszyn rolniczych oraz kucharz. Czekamy na wszystkich chętnych. Kontakt: tel.43-67-71-004, www.zsrgrabski.pl, sekretaria@zsrgrabski.pl
  Prosimy wszystkich, którym los naszej szkoły nie jest obojętny, o pomoc w rekrutacji uczniów do pierwszych klas właśnie u nas.
  Ósmoklasito! Wybierz właściwy kierunek kształcenia – tylko w Zespole Szkół Rolniczych w Sędziejowicach!

  [three_fourth][/three_fourth]


  Od września 2020 w I LO w Łasku…
  I Liceum Ogólnokształcące im. T.Kościuszki w Łasku proponuje absolwentom szkół podstawowych, którzy zechcą rozpocząć 01 września 2020 r. naukę w naszej szkole, klasy: humanistyczno – językową, matematyczno – fizyczną i biologiczno – chemiczną.
  Przed ósmoklasistami trudna do podjęcia decyzja. Jaką szkołę wybrać, by zapewniła możliwość realizowania, często nieokreślonych jeszcze, planów życiowych? Pomoc w planowaniu przyszłej kariery zawodowej daje liceum ogólnokształcące. Wybierając liceum warto pamiętać, że jest w pobliżu dobra szkoła, która wykształciła m.in. wielu przedstawicieli świata nauki, kultury i sztuki, lekarzy, prawników, strażaków, żołnierzy zawodowych (w tym pilotów), przedsiębiorców, pracowników różnych szczebli administracji państwowej.
  W tym roku, jak w wielu poprzednich, uczniowie naszych klas trzecich w 100% ukończyli szkołę i wszyscy (98 osób) będą zdawali egzamin maturalny. Poziom zdawalności tego egzaminu w naszym Liceum to 98-100%. Wyniki egzaminu maturalnego z poszczególnych przedmiotów są różne, ale zawsze gwarantują możliwość podjęcia dalszej nauki na wyższych uczelniach.
  W tym roku szkolnym kontynuowaliśmy realizację projektu dofinansowanego z Funduszy Europejskich „SZKOŁA NA CZASIE – unowocześnienie edukacji w I Liceum Ogólnokształcącym w Łasku”. Uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w wielu ciekawych, nie zawsze typowo szkolnych zajęciach, jak np.: Kreatywny uczeń, Gra biznesowa, Festiwal Nauki czy Astrodzień. Bardzo ważnym efektem projektu był przyrost wiedzy uczniów, ale też trzeba podkreślić, że nasze Liceum unowocześniło swoją bazę pomocy dydaktycznych. Mamy całkowicie nową pracownię komputerową z 24 laptopami, drukarką 3D oraz tablicą multimedialną, również nową pracownię chemiczną z przygotowanymi do ćwiczeń stołami, sprzętem laboratoryjnym i dygestorium oraz wiele ciekawych pomocy z fizyki, biologii, geografii i matematyki. Wykonywane z ich pomocą doświadczenia zapewniają dużo ciekawsze lekcje i większe zrozumienie zachodzących w świecie procesów.
  Zainteresowanych zapraszamy na stronę internetową szkoły: www.1lo-lask.pl, w zakładce „Dla kandydata” znajdują się informacje na temat naboru w roku szk. 2020/2021 oraz filmiki z dni otwartych, które umożliwią poznanie naszego Liceum i mogą być pomocne w wyborze szkoły.
  Poznajcie nas na razie wirtualnie, a jak tylko to będzie możliwe zaprosimy Ósmoklasistów do Liceum. W tej chwili możecie się umawiać indywidualnie na rozmowę o szkole oraz jej obejrzenie – tel. 43 675 35 26.

   

   

   

  Udostępnij