• Znamy zwycięzców konkursu marynistycznego Polska leży nad Bałtykiem w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.

  W sali kominkowej Starostwa Powiatowego goszczono troje uczniów – zwycięzców XI edycji konkursu marynistycznego „Polska leży nad Bałtykiem” w ramach programu „Jestem the Best”. Gratulacje odebrali: Maja Wodzyńska z Zespołu Szkół nr 2, Adam Wądołowski z I LO i Witold Biegański z II LO.

  Nagrodą jest udział w rejsie jachtem żaglowym po Morzu Bałtyckim wraz z załogą. Organizuje go wspólnie ze starostwem i urzędem miejskim Pabianicki Klub Sportów Wodnych.

  By zdobyć nagrodę starosty uczniowie szkół ponadgimnazjalnych musieli podczas testu wykazać się znajomością geografii Polski i państw Morza Bałtyckiego, jego fauny i flory, polskiej historii morskiej, a także podstawowego nazewnictwa żeglarskiego i nawigacji morskiej.

  – Test trwający 45 minut zawierający 30 pytań został przeprowadzony we wszystkich szkołach ponadgimnazjalnych w marcu. Zwycięzcami zostali uczniowie, którzy uzyskali najwyższą liczbę punktów. Do punktacji tej doliczone zostały średnie ocen z zimowego semestru, które finalnie zadecydowały o wygranej uczniów – mówi Joanna Kupś, rzecznik starosty.

  Przypomnijmy, że program „Jestem THE BEST” realizowany jest przez Pabianicki Klub Sportów Wodnych oraz starostę w szkołach ponadgimnazjalnych i prezydenta miasta w szkołach podstawowych. Tu zwyciężyły uczennice SP nr 17: Amelia Jędrczak, Oliwia Siedlecka i Karolina Karbowiak.

  foto: starostwo

  Udostępnij