• News will be here
 • Liliana Klim z Ksawerowa znalazła się w gronie 50 uczestników obozu edukacyjnego ADAMED SmartUP.

  W połowie sierpnia startuje obóz naukowy programu ADAMED SmartUP. Weźmie w nim udział 50 szczególnie uzdolnionych uczniów, w tym 3 z województwa łódzkiego (Liliana Klim z Ksawerowa, Szymon Rudecki ze Zduńskiej Woli i Wojciech Szumlański z Opoczna).

  Ostatnie dwa tygodnie wakacji utalentowana młodzież spędzi na nauce m.in. programowania robotów i szycia chirurgicznego, a także poznając teorię komputerów kwantowych oraz współczesne metody badań w biologii molekularnej.

  Szósty już obóz ADAMED SmartUP w dniach 1629 sierpnia odbędzie się wyjątkowo w formie online, która na dobre upowszechnia się w dobie globalnej pandemii. Zajęcia będą miały zarówno formę teoretyczną, jak i praktyczną. Będzie to możliwe dzięki udostępnieniu uczestnikom materiałów dydaktycznych pozwalających na wykonanie ćwiczeń i eksperymentów w ich własnych domach.

  Jesienią z grona uczestników obozu wyłonionych zostanie 10 laureatów nagrody głównej programu ADAMED SmartUP. Osoby te wezmą udział w trwających cały rok szkolny konsultacjach edukacyjnych dostosowanych do ich indywidualnych potrzeb. Po tym czasie 3 spośród nich zostanie nagrodzonych stypendium finansowym ADAMED SmartUP, które pomoże im w dalszej naukowej karierze.

  We wrześniu rozpocznie się również rekrutacja do kolejnej, siódmej już edycji programu. Biorący w niej udział utalentowani uczniowie będą mieli szansę powalczyć o udział w przyszłorocznym obozie naukowym.

  Udostępnij