• News will be here
 • Gdy z powodu koronawirusa zamknięty został SOR w sieradzkim szpitalu, w pabianickim oddziale od razu przybyło pacjentów. Przedwczoraj pojawił się zaś COVID19 u jednej z pracownic.

  Nie było zagrożenia dla pacjentów.

  W poniedziałek SOR nie działał krótko, zrobiliśmy dodatkową dezynfekcję. Sytuacja szybko wróciła do normy. Oddział pracuje już normalnie powiedział Adam Marczak, dyrektor administracyjny w Pabianickim Centrum Medycznym.

  Zarażona pracownica SORu jest mieszkanką powiatu bełchatowskiego. Gdy poczuła się źle, postanowiła zrobić test na COVID19. Wynik okazał się pozytywny. Leczy się w domu.

  Pracownicy, którzy mieli z nią styczność, zostali objęci kwarantanną. To 10 osób.

  Wczorajszy raport wojewody dotyczący epidemii wskazuje, że w powiecie pabianickim dotychczas odnotowano 55 osób zakażonych, 8 aktualnie choruje, 45wyzdrowiało, 2 osoby zmarły, 37objęto nadzorem epidemiologicznym, a 148kwarantanną. Tych wciąż przybywa.

  Ostatnio (14 sierpnia) zachorowało dwóch nastolatków (jeden z Pabianic, drugi z Konstantynowa Łódzkiego), którzy koronawirusa przywieźli z wakacji.

  Sanepid prosi o przestrzeganie zasad reżimu sanitarnego. Myjmy i dezynfekujmy dłonie. Pamiętajmy o zasłanianiu ust i nosa w zamkniętych pomieszczeniach i w środkach transportu!

  Udostępnij