• Radny Włodzimierz Stanek zachęca do wzięcia udziału w projekcie, dzięki któremu możemy zyskać maszt z flagą narodową.

    Pod białoczerwoną to projekt, który ma zjednoczyć nasz kraj i jego mieszkańców. Nie tylko uhonoruje poległych za wolność i niepodległość naszej ojczyzny, ale także zachęci do patriotycznych postaw i dumy z bycia Polakami. Zakłada on sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Inicjatywa zależeć będzie więc od pabianiczan.

    Celem projektu jest także godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku. Umieszczenie flagi na maszcie w wyjątkowym miejscu to dowód na to, jak ważne są symbole narodowe w życiu Polaków. Te, za które życie w walce o wolność Ojczyzny poświęcali nasi przodkowie.

    Wystarczy 500 głosów, by taka flaga pojawiła się w naszym mieście.

    Myślę, że Pabianice powinny włączyć się w akcję. W tej sprawie złożyłem interpelację do prezydenta miasta. Liczę na pozytywny odzew. Mieszkańcy miasta, którzy mają w sercu nasze barwy narodowe i chcą wesprzeć projekt mogą oddać głos na gov.pl/bialoczerwona. Głosowanie trwa do 11 listopada mówi Włodzimierz Stanek.

    Udostępnij