• News will be here
 • Od poniedziałku, 14 września, zostanie zwiększona liczba kursów linii Z41. Zmiana dotyczy zarówno dni powszednich, sobót, jak i niedziel. Od soboty, 19 września, kursy na linii Z41 będzie realizował podwykonawca MPK-Łódź – firma BP Tour. Taryfa opłat nie zmienia się. Od nocy z 18 na 19 września zostanie przywrócone funkcjonowanie linii nocnej N4B.

  Linia Z41:

  Od poniedziałku, 14 września, zostanie przywrócona 24-minutowa częstotliwość kursowania w dni powszednie oraz 30-minutowa w soboty i niedziele.

  Od soboty, 19 września, usługi przewozowe na linii Z41 będzie realizowała firma BP Tour, działająca jako podwykonawca MPK-Łódź. Taryfa opłat pozostaje bez zmian – obowiązują bilety łódzkiego lokalnego transportu zbiorowego. Od 19 września zostanie wprowadzona korekta rozkładu jazdy dotycząca kursów wyjazdowych i zjazdowych. Będą one wykonywane z i do pl. Niepodległości, a więc jako pełne kursy.

  Linia N4B:

  Od nocy z 18 na 19 września zostanie przywrócone kursowanie linii nocnej N4B.

  Z uwagi na trwającą przebudowę ulicy Kilińskiego w Pabianicach, autobusy linii N4B w obydwu kierunkach będą kursować objazdem ulicami: Orlą, Mariańską, Moniuszki do Kilińskiego.

  W związku z tymczasowo nieczynnym wjazdem i wyjazdem na pętlę Waltera Jankego, autobusy, jadąc w kierunku Łodzi, zatrzymają się na przystanku tymczasowym przed pętlą, natomiast w kierunku do Pabianic nie będą obsługiwały przystanku Waltera Jankego/pętla.

  Jednocześnie, w związku z trwającymi remontami w Łodzi, autobusy kursują objazdami:

  w kierunku Pabianic: z pętli Stoki Skalna bez zmian do ul. Pieniny, dalej objazdem ulicami: Telefoniczną, Janosika, Pszczyńską, Krokusową, Pomorską, al. Palki, Źródłową do Północnej i dalej stałą trasą,

  w kierunku Łodzi: z Pabianic bez zmian do ul. Zachodniej, dalej ulicami: Legionów, pl. Wolności, Pomorską, Kilińskiego, Rewolucji 1905 r., Sterlinga, Północną, Źródłową, Palki, Pomorską, Krokusową, Pszczyńską, Janosika, Telefoniczną i dalej dotychczasową trasą do pętli Stoki Skalna.

  Odjazdy z Łodzi do Pabianic w noce z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę: o 23.59 i 1.59 z pętli Stoki Skalna, o 0.30 i 2.30 z przystanku przesiadkowego Kościuszki/Zielona,

  Odjazdy z Pabianic do Łodzi w noce z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę: o 1.54 i 3.54

  Udostępnij