• W miniony weekend zawodnicy UKS „Azymut” rywalizowali z najlepszymi biegaczami kraju o medale mistrzostw Polski biegów na orientację na dystansie klasycznym i w biegu sztafetowym. Dodatkowego smaczku zawodom dodawała bajeczna sceneria Puszczy Bukowej pełnej buczyn i bogatej rzeźby terenu.

    Nie zabrakło dobrych wyników 14-osobowej delegacji. Na koronnym w orientacji sportowej dystansie – biegu klasycznym – złoto wywalczył Tomasz Tkaczuk (M40) a brązowy krążek Katarzyna Konc (K45). Tuż za podium znaleźli się: Jan Sztranek (IV m. M18) i Julia Krempińska (V m. – K18). Bardzo dobry wynik uzyskała także Maria Pabich, przybiegając na VI miejscu w K21.

    W zmaganiach sztafetowych brązowy medal zdobyła męska sztafeta w mastersach: Piotr Krempiński, Tomasz Tkaczuk i Tomasz Pabich. Apetyty na kolejne starty rozbudziły juniorskie sztafety: Jan Sztranek, Maciej Andrzejczak i Karol Sieroń oraz Alicja Grochowalska, Kaja Kalisz i Julia Krempińska, które zakończyły zmagania pod Szczecinem na kolejno: IV i V miejscu.

    – Warty odnotowania jest fakt, że w biegu na orientację pojawia się coraz więcej osób o bogatej przeszłości w innych dyscyplinach sportowych. W zmaganiach brał udział m.in. Rafał Wójcik, dziewiąty zawodnik Igrzysk Olimpijskich w Sydney na 3000 metrów z przeszkodami mówi Łukasz Gryzio.

     

    Udostępnij