• Zapaśnicy PTC – Piotr Ludwiczak i Artur Pik – wrócili z Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży kadetów ze srebrnymi medalami.

  Od 14 do 16 września Janów Lubelski gościł 160 zawodników wyłonionych z eliminacji w lutym. Dopiero teraz zapaśnicy mogli walczyć o medale w finale XXVI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

  PTC reprezentowało pięciu zawodników.

  W wadze 60 kg walczył najbardziej utytułowany zawodnik – brązowy medalista sprzed dwóch lat Wiktor Powalski. Po pierwszej przegranej przez przewagę techniczną w drugiej walce doznał kontuzji i został wycofany z turnieju, zajmując XX miejsce.

  W wadze 65 kg walczyło dwóch pabianiczan. Jakub Makowski wygrał jedną walkę, a następnie przegrał dwie i zajął XVI miejsce (Jakub jest najmłodszy i jeszcze przed nim dwie olimpiady). Drugi zawodnik PTC Piotr Ludwiczak bardzo ciężko przeszedł eliminacje, wygrywając cztery walki. W finale spotkał się z Filipem Lochem (RKS Radomsko), z którym w przeszłości wygrywał i przegrywał po ciężkich bojach.

  – Wszyscy liczyliśmy na ciekawą i wyrównaną walkę. Niestety, po niespełna minucie Piotrek przegrał w parterze 0:8 i to był koniec marzeń o złocie. Mamy jednak srebrny medal – powiedział trener Waldemar Sawosz.

  W wadze 71 kg walczył Igor Saktura, który wygrał jedną walkę, zajmując X miejsce, natomiast drugi nasz zawodnik Artur Pik zanotował bardzo udany występ, wygrywając trzy walki. Największe brawa należą mu się za walkę półfinałową z Kewinem Metelem z Chemika Kędzierzyn, który jest o dwa lata starszym zawodnikiem od Artura i złotym medalistą ubiegłorocznej OOM. Artur zawalczył jak profesor. Bardzo dobrze taktycznie i twardo jak w seniorach. W finale Pik spotkał również dwa lata starszego i złotego medalistę OOM z ubiegłego roku, ale z wagi niższej (60 kg) – Sebastiana Wesołowskiego z KS Budowlani Olsztyn. Niestety, walka zakończyła się przegraną Artura 0:8. Cieszy jednak srebrny medal.

  – Był to dobry występ medalowy PTC. Szkoda, że bez złota, ale w ubiegłym roku było tylko jedno piąte miejsce – dodaje trener Sawosz.

  Piotr Ludwiczak i Artur Pik zostali powołani na zgrupowanie Kadry Narodowej Kadetów.

  Udostępnij