• Wykonawca wydłuża termin prac na przejeździe kolejowym na ul. Lutomierskiej. Do 5 października tamtędy nie przejedziemy.

  Pierwszy etap prac ruszył 31 sierpnia i miał potrwać do 14 września. Drugi planowano rozpocząć w listopadzie. Zrezygnowano jednak z tego pomysłu i zdecydowano, iż przejazd będzie zamknięty do 5 października. Dzięki temu nie będzie konieczne ponowne jego zamknięcie.

  Przypominamy: Z powodu zamknięcia przejazdu na ul. Lutomierskiej, autobusy linii 2 do odwołania będą kursować objazdem. Z Podmiejskiej dojadą bez zmian do przystanku Karniszewicka/Wspólna, dalej pojadą objazdem ulicami Wspólną, Partyzancką i stałą trasą do Waltera Jankego. Analogiczna zmiana trasy obowiązuje w przeciwnym kierunku.

  Przystanek dodatkowy na trasie objazdu: Wspólna/Karniszewicka (kierunek Podmiejska).

  Uwaga! Na czas objazdu nie będą wykonywane podjazdy pod zajezdnię MZK w kursach oznaczonych w rozkładzie jazdy literą A. W zamian, zostanie uruchomiona linia zastępcza Z2 skomunikowana z linią 2 na przystanku Karniszewicka/Wspólna. Autobusy linii Z2 zabiorą pasażerów linii 2 i pojadą od przystanku Karniszewicka/Wspólna ulicami Karniszewicką i Lutomierską do zajezdni MZK. Szczegóły dotyczące linii Z2 poniżej.

  Linia 260:

  Autobusy z Górki Pabianickiej bez zmian dojadą do zajezdni MZK, następnie pojadą objazdem ulicami: Lutomierską, Karniszewicką, Wspólną do Partyzanckiej i dalej stałą trasą do Waltera Jankego.

  Przystanki dodatkowe na trasie objazdu: Karniszewicka/Księżycowa, Karniszewicka 71, Karniszewicka 87.

  Linia 261:

  Autobusy z Górki Pabianickiej bez zmian dojadą do zajezdni MZK, następnie pojadą objazdem ulicami: Lutomierską, Karniszewicką, Wspólną do Partyzanckiej i dalej stałą trasą do Waltera-Jankego. Analogiczna zmiana trasy dotyczy przeciwnego kierunku.

  Przystanki dodatkowe na trasie objazdu:

  – kier. Waltera-Jankego: Karniszewicka/Księżycowa, Karniszewicka 71, Karniszewicka 87,

  – kier. Górka Pabianicka: Wspólna/Karniszewicka, Karniszewicka/Nieduża, Karniszewicka/Lutomierska

  Udostępnij