• W samo południe przed ratuszem odbyła się konferencja prasowa prezydenta Grzegorza Mackiewicza. Jej głównym tematem była sytuacja epidemiczna w Pabianicach. Prezydent namawiał gorąco do noszenia maseczek.

  Dane, które spływają z sanepidu z całego powiatu i Pabianic, są bardzo niepokojące. Dzisiaj do godziny 8.00 mieliśmy kolejnych 50 osób zakażonych. Ta liczba rośnie w tempie zastraszającym rozpoczął Grzegorz Mackiewicz. Informowałem wcześniej o tym, że w ratuszu mamy dwie osoby zdiagnozowane, potem zdecydowaliśmy się zrobić kolejne testy.

  Przedwczoraj (6.10) była przebadana pierwsza grupa pracowników urzędu. Wyszły trzy pozytywne testy. Wczoraj (7.10) przebadano drugą grupę urzędników. Wynik jest pozytywny u kolejnych sześciu osób. W sumie w ratuszu na COVID choruje 11 osób.

  Co najważniejsze i najsmutniejsze, poza dwiema osobami, które powracają do zdrowia i przechodziły tę chorobę dosyć ciężko, i jedną, która odczuwała ogólne zmęczenie, pozostałe osoby są kompletnie bezobjawowe i one chodzą między nami, rozmawiają z nami, obsługują, przekazują dokumenty. W związku z tym nie ma innej możliwości jak tylko i wyłącznie przestrzegać trzech podstawowych zasad: dystans, maseczki i środki dezynfekujące. To daje nam możliwość opanowania tego, co się dzisiaj w Pabianicach, niestety, dziejedodał prezydent. A już to, co ma się wydarzyć w weekend, jakiekolwiek spotkania, wizyty w cyrku czy też inne spotkania, bardzo proszę o ich ograniczenie, a nawet rezygnację. Myślę, że jeżeli przetrwany najbliższy tydzień lub dwa, uda nam się opanować te wzrosty, to wtedy będziemy mogli szczęśliwie dalej się przygotować do okresu zimowego. To są najważniejsze i najtrudniejsze dwa tygodnie, żeby opanować rozprzestrzenianie się choroby, bo tak naprawdę w związku z ograniczoną ilością badań nie wiemy, ile osób wśród nas ma bezobjawowy pozytywny wynik i rozsiewa koronawirusa.

  Prezydent apelował, aby nosić maseczki, zachować dystans i żeby przede wszystkim cały czas myć i dezynfekować ręce.

  Od dwóch tygodni miasto starało się o kolejną partię maseczek. Właśnie do nas dotarły. Jest ich 150 tysięcy. Przekazały je sklep rowerowy Champion i firma Sophie z Ksawerowa.

  Dzisiaj rozpoczęła się dystrybucja pierwszej partii (54 tys. sztuk). Mieszkańcy mogą je bezpłatnie odebrać w żnych punktach miasta, w autobusach, punktach obsługi i kościołach. Do wymienionych miejsc dowiezionych zostanie od 500 do 3500 maseczek.

  Tu będą wystawione pudełka z maseczkami:

  w 22 miejskich autobusach

  punkt sprzedaży biletów MZK przy ul. Narutowicza 9 i na dworcu PKP przy ul. Łaskiej 37

  Urząd Miejski przy ul. Zamkowej 16

  Straż Miejska przy ul. Narutowicza 33

  Zakład Gospodarki Mieszkaniowej przy ul. Warzywnej 6 i Rejony Obsługi Mieszkańców (ROM 1 ul. Warszawska 28, ROM 2 ul. Moniuszki 8a, ROM 3 ul. Odrodzenia 15)

  Pabianicka Spółdzielnia Mieszkaniowa przy ul. Zamkowej 44, administracje PSM (ADM 1 ul. Łaska 46/48, ADM 2 ul. Zamkowa 42, ADM 3 ul. 20 Stycznia 18, ADM 4 ul. Smugowa 25, ADM 5 ul. Grota Roweckiego 23) i dział gospodarczoremontowy PSM przy ul. Śniadeckiego 10

  PaFaNa przy ul. Warszawskiej 75

  pływalnia MOSiR

  targowiska przy ul. Moniuszki i Nawrockiego

  siedziba Społecznego Komitetu Mieszkańców Osiedla Dąbrowa ul. Widzewska 41

  Centrum Seniora przy ul. Konopnickiej 39

  parafie Miłosierdzia Bożego, Trójcy Przenajświętszej, św. Mateusza, św. Floriana, Chrystusa Króla, NMP żańcowej, św. Maksymiliana

  Miejska Biblioteka Publiczna i jej filie

  Udostępnij