• Teatr DlaNiepoznaki wrócił po długiej przerwie. W pierwszy weekend października aktorzy wystąpili na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury.

  3 października na życzenie publiczności wystawiono „Kłopoty z facetami” i „Kto nam wmówił menopauzę?”. Dzień później aktorzy wystąpili dwukrotnie w sztuce pt. „U cioci na imieninach”, która premierę miała 8 marca. Te trzy spektakle to „Trylogia” o kobietach. Jej pomysłodawczynią i scenarzystką jest Dorota Olejnik.

  KŁOPOTY Z FACETAMIjednoaktowy spektakl dotyka trudnych relacji damskomęskich. O tym, że one są z Wenus, a oni z Marsa, wiadomo nie od dzisiaj, jak jednak sprawić, aby udało im się porozumieć – tego nie wie nikt. Próbę znalezienia odpowiedzi na to pytanie podejmuje lekarz, do którego przychodzą pacjentki skarżące się na własnych mężów. Spektakl utrzymany w konwencji komedii zmusza do refleksji i zrewidowania własnych poglądów na sposoby komunikacji między płciami.

  Druga część trylogii to KTO NAM WMÓWIŁ MENOPAUZĘ, czyli kłopoty małżeńskie pojawiające się w tak zwanych starych dobrych małżeństwach, przedstawione w krzywym zwierciadle ironii i ciętego dowcipu.

  Ostatnia część to U CIOCI NA IMIENIACH, gdzie nestorka rodu, tytułowa Ciocia, rozprawia się ze stereotypowym spojrzeniem na małżeństwo. Całość utrzymana w lekkiej, zabawnej tonacji zmusza do refleksji i zadumy.

  Aktorzy, brawurowo wcielając się w postacie, które każdy z nas doskonale zna z własnego życia, pokazują jak czasem śmieszne, a czasem tragiczne jest nasze zachowanie, gdy patrzymy na nie z boku. Trylogia jest doskonała zarówno dla par z długim stażem małżeńskim, jak i dla młodych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z życiem we dwoje.

  Niesamowite jest zagrać po siedmiu miesiącach przerwy! Czekaliśmy z wielką niecierpliwością na moment gongu, na to, jak otworzy się kurtyna, a my będziemy mogli wreszcie spełniać się – mówi Katarzyna Tkacz, instruktorka DlaNiepoznaki. Publiczność dopisała na każdym ze spektakli, a było ich aż cztery. Każdy przestrzegał zasad bezpieczeństwa, za co serdecznie dziękujemy. Mnóstwo emocji i wrażeń. Reakcje widzów to największa nagroda.

  Na scenie wystąpili: Kasia Tkacz, Leon Tkacz, Ewa BalcerskaBączał, Maria Bączał, Ewa Owsik, Katarzyna Jurek, Jerzy Holweg, Radosław Saładajczyk, Tomasz Osieja, Adam Oklejak, Beata Stachura, Andżelika Zawadzka. Pojawili się również debiutanci: Magda Kik i Damian Nowacki.

  foto: Malwina Saładajczyk

  Udostępnij