• Stało się! W poniedziałek nowy minister edukacji Przemysław Czarnek na wniosek wojewody łódzkiego Tobiasza Bocheńskiego powołał na stanowisko Łódzkiego Kuratora Oświaty Waldemara Flajszera.

  Pabianiczanin, radny powiatowy i dyrektor SP nr 3 stanął do konkursu i go wygrał. Zastąpi kontrowersyjnego kuratora Grzegorza Wierzchowskiego. Mimo że nie został poparty jednogłośnie, to spotkał się z aprobatą większości komisji konkursowej.

  Wczoraj wojewoda łódzki Tomasz Bocheński wręczył Waldemarowi Flajszerowi nominację.

  Flajszer będzie miał niełatwe zadanie jakim jest kierowanie kuratorium w czasach pandemii.

  Przed łódzkim kuratorem oświaty dużo wyzwań, bo oprócz normalnego trybu są wyzwania związane z walką z epidemią mówi Dagmara Zalewska, rzecznik prasowy wojewody łódzkiego.

  Teraz Flajszer musi pożegnać się ztrójką oraz zrzec się mandatu radnego powiatowego. W szkole zastąpi go na stanowisku dyrektora prawdopodobnie dotychczasowa wicedyrektor Krystyna Kucharek. Natomiast mandat radnego obejmie po nim Grzegorz Hanke, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 15.

  Nowy kurator oświaty ukończył studia na wydziale filozoficznohistorycznym Uniwersytetu Łódzkiego, a także liczne studia podyplomowe, m.in. zarządzanie w oświacie, wiedza o społeczeństwie i edukacja europejska w szkolnych procesach kształcenia, lidera oświaty, oligofrenopedagogika.

  Był nauczycielem historii w Szkole Podstawowej nr 15 oraz dyrektorem Liceum im. św. Wincentego aPaulo w latach 20002004. Od 2005 roku pełni funkcję dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3 im. Mikołaja Kopernika.

  Jest aktywnym członkiem PiS, NSZZ Solidarność Komisja Międzyzakładowa Pracowników Oświaty w Pabianicach, członkiem PTTK w Pabianicach oraz Towarzystwa Przyjaciół Pabianic. Ponadto pełni funkcję radnego powiatowego (II, III, IV i V kadencji), gdzie w latach 20062018 był nawet wiceprzewodniczącym Rady Powiatu.

  Posiada odznaczenia państwowe za działalność społeczną i charytatywną: 2009r. – Srebrny Krzyż Zasługi nadany przez Prezydenta RP, 2013r. – Złoty Krzyż Zasługi nadany przez Prezydenta RP Za szczególne zasługi dla Oświaty i Wychowania, 2016r. – Medal Komisji Edukacji Narodowej nadany przez Ministra Edukacji Narodowej.

  Sprawując funkcje społeczne, kierował się mottem: Moim najważniejszym celem w sprawowaniu mandatu radnego Rady Powiatu Pabianickiego jest uważne wsłuchiwanie się w głosy ludzi. Służenie pomocą w rozwiązywaniu problemów dla dobra drugiego człowieka…”.

  Udostępnij