• Pozytywne wieści dobiegają z Warsztatu Terapii Zajęciowej. Uczestnicy osiągnęli dwa sukcesy.

  Aleksandra Janeta zajęła I miejsce w etapie wojewódzkim XVIII edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznegoSztuka Osób Niepełnosprawnych” pn. „Tajemnica mojej wyobraźni” zorganizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

  Ola namalowała pracę pod tytułemWszyscy jesteśmy barwni”. Ten obraz zakwalifikował się jednocześnie do ogólnopolskiego konkursu chwali podopieczną Agnieszka Jaksa, kierownik WTZ.

  Warsztat Terapii Zajęciowej zdobył również II miejsce w działaniuNasze osiągnięcia”, które było realizowane w ramach XVIII Ogólnopolskich Integracyjnych Warsztatów Artystycznych pod hasłem: „Dzisiaj jest uczniem wczoraj”.

  Uczestnicy nagrali filmik prezentujący ich terapię zajęciową. Materiał przedstawiał tworzenie diamentu w żnych pracowniach żnymi technikami mówi pani kierownik.

  Filmik można zobaczyć na fb warsztatu. https://www.facebook.com/watch/?v=333203404641963

  Uśmiech działa też pod maską

  Diamenty” w okresie pandemii pracują w rotacji. Jeden tydzień połowa uczestników jest w warsztacie, a druga połowa pracuje zdalnie. Po tygodniu zamiana.

  To ważne, aby osoby z niepełnosprawnością mogły uczestniczyć w rehabilitacji stacjonarnej jak najdłużej. To wpływa pozytywnie na ich kondycję fizyczną i psychiczną, utrzymuje również ich umiejętności na wypracowanym poziomie. Wierzymy, że zarówno uczestnicy, jak i ich rodzice poradzą sobie z nadchodzącymi zmianami. Jesteśmy w stałym kontakcie z rodzicami powiedziała Agnieszka Jaksa.

  Uczestnicy warsztatu uwielbiają bliski kontakt, lubią się przytulać i długo rozmawiać. Dystans społeczny jest dla nich trudny, muszą się tego wciąż uczyć.

  Dokładamy wszelkich starań, aby zadbać o bezpieczeństwo naszych Diamentów. Wierzymy, że to okres przejściowy. Na naszych drzwiach wisi plakat wykonany przez uczestników w pracowni plastycznej z hasłemUśmiech działa też pod maską. Osoby z niepełnosprawnością intelektualną w tym trudnym czasie potrafią bardzo mocno zarazić naturalnym uśmiechem dodaje Jaksa.

  Udostępnij