• News will be here
 • O przebudowie dróg miejskich w tym i następnym roku i o złożonych wnioskach poinformował w tym tygodniu prezydent.

  W bieżącym roku na przebudowę dróg wydano 711.357,89 zł. Mowa o ulicach: Witosa, Pomorska i w realizacji Szynkielewska, Pogodna, Jasna, Nieduża – I etap, Miodowa Bis, Batalionów Chłopskich. Ulice: Radosna, Szczęśliwa, Cicha (postój taxi), Nieduża – II etap, Niska, Jesionowa – rozszerzenie przetargu w trakcie składania dokumentów.

  Wyremontowano chodniki, miejsca postojowe i nawierzchnię za 589.094,14 zł na ulicach: Gryzla, Kochanowskiego, Dąbrowskiego, św. Rocha, Wolnościowa – łopatka, Letnia – remont przepustów, remonty cząstkowe nawierzchni asfaltowych na drogach gminnych.

  Kwota do wydania na ulice w 2020 i 2021: 380.000 zł + 1.300.000 zł = 1.680.000 zł. Miasto planuje przebudowę 13 ulic plus 3 w rezerwie. Oto one: Nieduża (kontynuacja), Radosna, Szczęśliwa, Jesionowa, Niska, Cicha (postój taxi), Krakowska, Kalinowa – I etap, Rolnicza, Zgoda, chodnik Dąbrowskiego, chodnik Bracka, parking Rocha. Rezerwa: chodnik Drewnowska, chodnik Podmiejska, dokumentacja Widzewska.

  – Propozycje będą przedstawione do zaopiniowania na odpowiedniej komisji Rady Miejskiej – powiedział prezydent Grzegorz Mackiewicz.

  Dodał ponadto, że Pabianice wystąpiły o środki zewnętrzne na inwestycje drogowe. Złożono wniosek w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na przebudowę ul. Dereniowej i Cedrowej, wnioski w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na przebudowę ul. Widzewskiej i budowę nowo projektowanej ul. Popiełuszki.

  ZDM złożył wniosek w ramach Programu Ograniczenia Przestępczości i Aspołecznych Zachowań „Razem Bezpiecznie im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020” – chodzi o aktywne bezpieczne przejście dla pieszych przy SP nr 2 na ul. Moniuszki (przy Tkackiej).

  Udostępnij