• Punktualnie w samo południe w Pabianickim Centrum Medycznym ruszył program szczepień przeciwko COVID-19. Pierwszą osobą zaszczepioną w naszym szpitalu była naczelna pielęgniarek Lidia Klimczak-Moszyńska oraz Lechosław Dorożała, dyrektor ds. medycznych. Zaszczepiła ich Dorota Krysiak.

  Naczelna pielęgniarek bardzo ucieszyła się ze szczepienia, ponieważ – jak przyznała – była już chora na koronawirusa.

  – W końcu przełamaliśmy lody i zaczynamy się szczepić. Somatycznie wszystko jest ok. Ja przechorowałam, niestety, koronawirusa niezbyt łagodnie. Nie jest to, zapewniam, zwykła grypa. Naprawdę szczepmy się wszyscy! Będę promowała akcję z doktorem Dorożałą, żeby wszyscy pracownicy szpitala i wszyscy pabianiczanie byli zaszczepieni.

  Dobre samopoczucie miał również Lechosław Dorożała.

  – Bardzo czekałem na ten dzień, dość szczególny, z tego względu, że nie chorowałem, a pracując w tym szpitalu, widziałem, jak przebiega choroba. Każdy, nawet najbardziej zdrowy człowiek, taki, który dba o siebie, w tej chorobie może zostać pokonany. Cieszę się, że doczekałem dnia szczepienia, nie chorując, więc dla mnie jest to bardzo szczególne. Każdy, kto ma świadomość, jak wygląda ta choroba, powinien się zaszczepić, do czego bardzo namawiam.

  Placówka może zaszczepić nawet 400 osób tygodniowo.

  Udostępnij