• Dyrektor ds. administracyjno-technicznych PCM Adam Marczak poinformował, że w poniedziałek, 18 stycznia, do pabianickiego szpitala nie dotarła dostawa szczepionek przeciwko COVID-19.

  – W poniedziałek do godziny 10.00 nie przyszły do nas szczepionki i nie wiadomo, czy przyjdą – mówi Marczak. – Zamówienie zostało anulowane, w związku z powyższym w tym tygodniu nie mielibyśmy szczepień. Potwierdzają się zapowiedzi z mediów o mniejszych dostawach szczepionek z firmy Pfizer. Nie dostaliśmy ani jednej sztuki. Zobaczymy, może w ciągu dnia się coś wyjaśni i zmieni.

  Jeżeli Pabianickie Centrum Medyczne utrzymywałoby dotychczasowe tempo szczepień (a niedostarczone na tę chwilę dawki dojechałyby do placówki), to do końca stycznia w mieście zaszczepiona byłaby już cała grupa 0.

  – Od poniedziałku, 25 stycznia, rozpocznie się druga tura szczepień, drugie dawki dla tych osób, które jako pierwsze były zaszczepione – dodaje dyrektor. – Jeśli chodzi o zapisy seniorów na szczepienia, to zainteresowanie jest dość duże. W piątek, 15 stycznia w POZ-etach przy ulicy Nawrockiego i Jana Pawła II zapisało się po około 100 osób. Tyle samo w punkcie przy głównym wejściu szpitala. Telefonicznie zapisało się około 80 seniorów. Na szczepienia zgłosiło się około 400 osób.

  Dzisiaj, 18 stycznia, również jest spore zainteresowanie. Ludzie się pojawiają i zapisują.

   

  Udostępnij