• Dziś na XXXII Sesji Rady Powiatu Pabianickiego w związku z wygaśnięciem mandatu radnej Wioletty Domańskiej i powołaniem Roberta Kraski nastąpiło uroczyste złożenie ślubowania przez nowego radnego.

  Przed objęciem mandatu Robert Kraska wypowiedział następujący tekst ślubowania:

  „Uroczyście ślubuję rzetelnie i sumiennie wykonywać obowiązki wobec Narodu Polskiego, strzec suwerenności i interesów Państwa Polskiego, czynić wszystko dla pomyślności Ojczyzny, wspólnoty samorządowej powiatu i dobra obywateli, przestrzegać Konstytucji i innych praw Rzeczypospolitej Polskiej”.

   

  ROBERT KRASKA – urodzony 18 maja 1972 roku w Pabianicach. Absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi na wydziale Wykonawstwa Instrumentalnego i Wokalno-Aktorskiego w Łodzi. Ukończył również studia podyplomowe o kierunku Zarządzenie w Administracji Publicznej na WSHE w Łodzi.

  Działacz społeczny i samorządowy. W latach 1997-1998 – wiceprzewodniczący Rady Gminy Pabianice. Radny II, IV i od 28.01.2021 roku VI kadencji Rady Powiatu Pabianickiego. Od 2014 roku Przewodniczący Rady Powiatowej Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

  Przebieg pracy zawodowej: Dyrygent Gminnej Orkiestry Dętej przy OSP w Górce Pabianickiej, Inspektor Kultury w Gminie Pabianice, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Pabianicach, Kierownik Ośrodka Edukacji Muzycznej. Od listopada 2018 – Członek Zarządu Powiatu Pabianickiego.

  Prywatnie mąż i ojciec dwóch synów (16 i 10 lat). Prowadzi również odziedziczone po rodzicach gospodarstwo hodowlane.

  Udostępnij