• News will be here
 • 31 stycznia odbył się 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nasze miasto zebrało do tej pory 160 tysięcy złotych w gotówce. Do podliczenia zostały e-skarbonki i aukcje Allegro.

  Pod hasłem „Finał z głową” fundacja zbierała pieniądze na zakup sprzętu dla dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. „Finał kończymy z wynikiem 127 milionów 495 tysięcy 626 złotych” – poinformowano kilka minut po północy.

  Pabianicki sztab WOŚP liczył 320 wolontariuszy. Był wśród nich m.in. radny Gabriel Grzejszczak, przewodniczący RM Krzysztof Rąkowski czy Michał Pietrzak, koordynator Wiosny w okręgu 11 z Lewicy Pabianice

  Pabianicki Finał uświetniły takie wydarzenia jak: joga dla dzieci i joga dla dorosłych, zumba, morsowanie, bieg i marsz, gra miejska, oddawanie krwi z PCK, strażackie miasteczko, rajd dla rodzin po mieście, Latino Coctail dla pań, Dance Kids czy Trening Fitness on-line. Na ulicach pojawił się mobilny wolontariusz, czyli biały bus z puszką i terminalem, który umilał mieszkańcom czas muzyką.

  – Gdy za oknami bije mróz, nasi wolontariusze dzielą się ciepłym uśmiechem. Wielu z nich umila ten dzień wszystkim dookoła swoim radosnym, kolorowym przebraniem – stwierdzili harcerze, ustanawiając tym samym konkurs na najciekawszy strój. Do wygrania były gadżety WOŚP.

  Pabianicki sztab zebrał 160.842 złote i 19 groszy. To kwota po przeliczeniu gotówki oraz terminali. W sumie nie ma jeszcze ujętych e-skarbonek oraz aukcji Allegro.

  – E-skarbonki są aktywne do 1 lutego, do godz. 23.59. Aukcje najpóźniej zakończyć się muszą 10 lutego – informuje phm. Maciej Tomaszewski, komendant Hufca ZHP Pabianice i Szef Sztabu WOŚP. – Jako sztab cieszymy się bardzo z tegorocznego wyniku. Mimo pandemicznej sytuacji uważam, że jest to bardzo dobry wynik. Cieszę się, że finał przebiegł bez problemów i że wolontariusze mogli wyjść na ulice w tym szczególnym dniu.

  Lokalne aukcje przekroczyły już 10.000 złotych. Wylicytować na nich można ponad 100 pozycji. Kupować i wspierać WOŚP można pod linkiem: https://allegro.pl/uzytkownik/WOSP-Pabianice. Mieszkańcy znajdą tam m.in. wyjazd rowerowy z prezydentem miasta i olimpijką, możliwość zagrania na scenie spektaklu Teatru DlaNiepoznaki, voucher off-road na naukę jazdy autem 4×4 od Events4All, 6 godzin indywidualnych zajęć języka włoskiego od Al Dente, godzinną wizytę w gabinecie psycholog Aleksandry Iwin, ramki WOŚP do tablicy rejestracyjnej, voucher 600 złotych na zakupy ze stylistką w CH Echo, voucher 600 złotych na sesję zdjęciową od Watch It Studio, voucher 60 złotych do pizzerii Hyyper w CH Echo, voucher na trening personalny EMS od DreamBody, voucher 350 złotych na kompleksowe mycie auta od Prosper czy sesję zdjęciową w plenerze wraz z przejażdżką trabantem u Aleksandry Kazimierczak.

  Przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej oraz Koalicyjnego Klubu Radnych Pabianice przekazali na licytację WOŚP specjalne koszulki od Pawła Zagumnego i drużyny ŁKS-u.

  O 19.00 w niedzielę ruszyło światełko do nieba. W Pabianicach było ono wyjątkowe, bo transmitowane on-line na Facebooku naszego sztabu. W tym roku nie było fajerwerków. Finał zwieńczył pokaz akrobacji z ogniem. 

   

  Udostępnij