• News will be here
 • Od dzisiaj zamknięta jest ulica Wiejska przy Łaskiej. Zmiany w organizacji ruchu związane są z rozpoczęciem robót budowlanych w rejonie pętli tramwajowej.

  Na Łaską 1 marca rano wjechał ciężki sprzęt. Prace zaczną się od wymiany szyn na skrzyżowaniu. Tory zostaną ułożone w nawierzchni betonowej.

  – Po zdemontowaniu starego torowiska w obrębie skrzyżowania wykonawca przystąpi do prowadzenia robót ziemnych i branżowych. W dalszej kolejności wykonane zostaną warstwy konstrukcyjne nowego torowiska oraz jego nawierzchnia wraz z osadzeniem szyn – wylicza Małgorzata Wilczek z PROGREG InfraCity. – Nawierzchnia zostanie wykonana częściowo z żelbetowych płyt prefabrykowanych, a w obrębie projektowanego rozjazdu w podlewie ciągłym.

  Wykonawca szacuje, że skrzyżowanie będzie zamknięte przez około 3 miesiące. W związku z tym zmienią się trasy autobusów komunikacji miejskiej.

  PS. Jak się okazuje, kierowcy w ogóle nie patrzą na znaki i jadą ulicą Wiejską aż do Łaskiej, po czym muszą wykręcać i zawracać. Dzisiaj (1 marca) takich kierowców od rana było co niemiara.

  Udostępnij