• News will be here
 • Mimo pandemii ważny konkurs recytatorski, będący „zwierciadłem rzeczywistości”, odbył się. Tym razem on-line.

  MDK po raz kolejny zorganizował powiatowy turniej recytatorski „Zwierciadło rzeczywistości 2021”. W tym pandemicznym roku odbył się bez udziału publiczności.

  Jury (Aleksandra Wasilewska – aktorka, autorka tekstów, psycholog oraz Marcin Wartalski – aktor, reżyser, dramaturg) obejrzało 9 prezentacji.

  – Zdajemy sobie sprawę z tego, że prezentacje w większości przygotowywane były przez uczestników i ich rodziców. Jako osoby występujące na scenie wiemy, jak duże to było wyzwanie. Jak trudno było przygotować się, zrealizować nagranie prezentacji bez pomocy z zewnątrz i prezentować recytację bez udziału publiczności, do której jest ona adresowana. Dlatego wszystkim uczestnikom należą się ogromne brawa i szacunek za to, co zrobili – powiedzieli jurorzy.

  W konkursie przyznano nagrody i wyróżnienia. I miejsce jury przyznało Natalii Boruń za recytację wiersza „Wołanie Eurydyki” Jonasza Kofty. II miejsce zajęła Natalia Jagusiak za wiersz „List do ludożerców” Tadeusza Różewicza. III miejsce Oliwia Limiera za recytację wiersza „Cień” Wisławy Szymborskiej. Wyróżnienia powędrowały do Natalii Witmajer za recytację wiersza „Prospekt” Wisławy Szymborskiej i do Marii Drabikowskiej za recytację wiersza „Nienawiść” Wisławy Szymborskiej.

  – Mamy nadzieję, że podczas kolejnej edycji pojawi się liczniejsza grupa uczestników konkursu, która spragniona jest prezentowania rodzimej poezji. Zdajemy sobie sprawę, że w ciągu minionego roku „świat stanął na głowie”, dlatego apelujemy o „lżejszy”, zabawniejszy repertuar. Nadzieja na lepsze jutro jest nam dzisiaj bardzo potrzebna. Tęsknimy za Wami i nie możemy doczekać się spotkania „na żywo” za rok – dodali Aleksandra Wasilewska i Marcin Wartalski

  Udostępnij