• News will be here
  • W niedzielę, 13 czerwca, rozegrano międzynarodowy mityng lekkoatletyczny Poznań Athletics 2021.

Jedną z najsilniej obsadzonych konkurencji był bieg kobiet na dystansie 1500 metrów. Na starcie stanęło 13 zawodniczek. Były to reprezentantki: Białorusi, Czech, Luksemburga, Włoch, Portugalii, Ukrainy, oraz 7 zawodniczek z Polski. W tym doborowym gronie wystartowała Kinga Królik, zawodniczka UKS Azymut Pabianice.

Był to jej pierwszy start na tym dystansie od dwóch lat. Kinga przez cały dystans trzymała kontakt z czołówką biegu, pokonując dystans w równym tempie: 400 m 1:07,06, 800 m 2:16,36 (1:09,30), 1200 m 3:25,11 (1:08,75). Ostatecznie uplasowała się na VII miejscu jako trzecia z Polek. Bieg wygrała reprezentantka Ukrainy Daryia Barysevich (1990r.) z czasem 4:09,03. To siódma zawodniczka ostatnich halowych mistrzostw Europy seniorów w biegu na 1500 m.

Uzyskany wynik Kingi (4:16,71) to aktualnie drugi wynik w Polsce w kategorii U23 i jednocześnie minimum na Mistrzostwa Europy U23.

– Kinga jako jedyna zawodniczka z Polski posiada trzy minima na tę imprezę: 10000 m, 3000 m z przeszkodami oraz 1500 metrów. Następny start to mistrzostwa Polski seniorów, które odbędą się na tym samym stadionie – mówi zadowolony trener Jerzy Woźniak.