• W sobotę, 10 września, w Łodzi odbyły się mistrzostwa Polski młodzików w sumo.

Barwy Akademii Sportów Walki Nelson Pabianice reprezentowało dziewięciu zawodników w wieku od 12 do 14 lat. Najlepiej z ekipy Nelsona zaprezentował się Tomasz Olejniczak w kategorii wagowej do 70 kg, który nie miał sobie równych i zwyciężył wszystkie swoje cztery pojedynki, dzięki czemu wywalczył tytuł mistrza Polski młodzików. Tomek dzięki swojej postawie z automatu stał się głównym kandydatem do reprezentowania Polski na zbliżających się mistrzostwach Europy w sumo w Estonii.

Drugi medal dla klubu zdobył najmłodszy w grupie młodzików Mieszko Makowski, który w najniższej kategorii wagowej do 40 kg wywalczył brązowy medal.

– Są to pierwsze medale wysokiej rangi mistrzostw Polski zdobyte przez zawodników Nelsona – mówi trener Mariusz Łechtański. – Jest to bardzo miły prezent dla klubu, który dopiero co świętował pierwszą rocznicę swojego powstania.

W zawodach na dwóch dojo rywalizowało 108 zawodników z 26 klubów z całej Polski. W klasyfikacji klubowej ASW Nelson Pabianice zajęło V miejsce, tracąc jedynie trzy punkty do trzeciej ekipy.

Akademia Sportów Walki Nelson zapraszamy chłopców i dziewczynki w wieku od 7 do 13 lat na wspólne treningi zapaśnicze na salę przy ul. Orlej 1 w Pabianicach. Więcej informacji na profilu facebookowym klubu: Zapasy ASW Nelson Pabianice oraz u  trenerów; Mariusz Łechtański: 792-016-788, Bogusław Bandzierz: 504-985-677, Waldemar Sawosz: 607-450-059.