• W Pabianickim Centrum Medycznym odbyło się spotkanie inaugurujące realizację projektu pn. „Dostępność Plus dla zdrowia”. Z tej okazji do placówki przy Jana Pawła II przyjechali dzisiaj (5 października) m.in. Paweł Wdówik, sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej i pełnomocnik rządu ds. osób niepełnosprawnych, oraz wicewojewoda łódzki Karol Młynarczyk.

  Na spotkaniu obecni byli także samorządowcy: prezydent Grzegorz Mackiewicz, wiceprezydent Aleksandra Jarmakowska-Jasiczek, starosta Krzysztof Habura, przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Rąkowski oraz przewodniczący Rady Powiatu Florian Wlaźlak.

  Pabianicki szpital otrzymał grant na projekt „Dostępność Plus dla zdrowia” w wysokości 2 milionów złotych (dokładnie: 1.927.661,89 zł). Z tego 85% to dofinansowanie z funduszy unijnych, a 15% z budżetu państwa. Realizacja projektu rozpoczęła się 1 września 2022 roku, zakończenie 30 czerwca 2023 roku.

  – Zrobimy wszystko, żeby wykonać to zadanie wcześniej. Mam nadzieję, że pan minister zaszczyci nas obecnością na zakończenie projektu – powiedział Witold Olszewski, wiceprezes PCM.

  Co znajduje się w projekcie?

  Planowana jest m.in. wymiana dwóch wind, zakup krzeseł do poczekalni, krzeseł do transportu i ewakuacji osób z niepełnosprawnościami, regulowanych leżanek, łóżek bariatrycznych, wag, pulsoksymetrów, przenośnych aparatów EKG, aparatów KTG na oddział ginekologiczny czy foteli ginekologicznych przystosowanych dla potrzeby osób z niepełnosprawnościami.

  W ramach komponentu cyfrowego zostanie dokonana modernizacja strony WWW i dostosowanie jej do standardu WCAG 2.1. Wykupiony zostanie również abonament na tłumacza migowego, zakupiona drukarka do tekstów w języku Braille’a oraz przeszkolona kadra szpitala w zakresie kompetencji cyfrowych.

  Udostępnij

  Jeden komentarz

  Możliwość komentowania została wyłączona.