• Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. A wraz z nimi… prezenty. Jest to wyjątkowy czas przede wszystkim dla wolontariuszy oraz beneficjentów akcji Szlachetna Paczka organizowanej w całej Polsce od 2001 roku. W Pabianicach akcja ta działa od kilkunastu lat.

  Od 12 listopada otwarta jest już baza pabianickich rodzin, którym w tym roku będzie można pomóc w ramach akcji. Wolontariusze z Pabianic wciąż prężnie działają, odwiedzając tych, którzy zostaną w tym roku obdarowani SZLACHETNYM prezentem bożonarodzeniowym. W chwili obecnej jest to ponad 30 rodzin.

  Jak podkreśla Natalia Malinowska – liderka Paczki w Pabianicach – dary otrzymają w tym roku głównie osoby starsze, rodziny z dziećmi, samotne matki oraz osoby dotknięte wyjątkowo trudną sytuacją finansową, wynikającą z ogólnopolskiej sytuacji ekonomicznej.

  – W tym roku pośród wyróżnionych potrzeb rodzin nie ma opału. Wynika to z obecnej trudnej sytuacji związanej ze zdobywaniem tego typu surowców. Wolontariusze dostrzegają największe zapotrzebowanie na chemię, odzież, żywność, ale także… piec lub materiały do przeprowadzania remontów – wylicza liderka.

  Spośród osób starszych, będących w trudnej sytuacji, największe zapotrzebowanie dotyczy sprzętu gospodarstwa domowego.

  Każda z rodzin w Szlachetnej Paczce wybierana jest bardzo starannie.

  Początkowo przygotowani do tego merytorycznie nasi wolontariusze przeprowadzają stosowny wywiad dotyczący potrzeb danej osoby bądź rodziny – mówi Natalia Malinowska.

  Rodziny można wybierać za pośrednictwem strony www.szlachetnapaczka.pl.

  Finał akcji – „weekend cudów” – odbędzie się 10-11 grudnia, a paczki będzie można dostarczać do bazy w Zespole Szkół nr 2 przy ul. św. Jana.

  Do zostania darczyńcą potrzebne są przede wszystkim… dobre chęci! Szlachetna Paczka jest ważną akcją, choć nie zawsze łatwą do realizacji, szczególnie w czasach inflacji. Przygotowanie jej całą grupą, czyli w przysłowiowej „paczce” jest o wiele łatwiejsze. Liczy się każdy grosz i gest. Zatem…

  – Serdecznie zapraszamy do wspierania rodzin, w szczególności z powiatu pabianickiego! Realizujmy wspólnie jedno z haseł Szlachetnej Paczki – LUBIĘ LUDZI – zachęca liderka.

  Udostępnij