• Dzisiaj, 2 grudnia, o godz. 0.26 strażacy zostali zadysponowani do pożaru budynku na ul. Kilińskiego w Konstantynowie Łódzkim.

  Na rogu Łaskiej i Kilińskiego druhowie zastali rozwinięty pożar opuszczonego budynku mieszkalnego. Ogniem zagrożone były przylegające zabudowania.

  Po przeprowadzonym rozpoznaniu dowódca naszych zastępów poprosił o dodatkowe siły i środki. Po kilkudziesięciu minutach pożar został opanowany. Nie rozprzestrzenił się na sąsiednie budynki. Ogień został ugaszony, pogorzelisko dokładnie przeszukane. Na szczęście, nikogo w środku nie było – relacjonują ochotnicy z Konstantynowa.

  W czasie działań ranny został jeden z konstantynowskich strażaków. Na miejsce zdarzenia wezwany został zespół ratownictwa medycznego, który udzielił poszkodowanemu pomocy i zawiózł go na SOR. Uraz okazał się niegroźny i druh wrócił na koniec akcji gaśniczej.

  Działania zakończono o godz. 3.47. Przy pożarze obecne były również: OSP Niesięcin, OSP Srebrna, OSP Bechcice, JRG Pabianice, JRG Łódź i policja.

  foto: OSP Konstantynów

  Udostępnij