• Zawodnicy UKS Azymut w Puszczy Bukowej, w okolicy Szczecina, mierzyli się z trudami biegu klasycznego i sztafetowego w pierwszych tegorocznych Mistrzostwach Polski w biegu na orientację.

Rywalizacja na dystansie klasycznym, zwanym królewskim, przebiegała na wymagających trasach z dużymi przewyższeniami terenu. Na starcie stanęło 24 naszych reprezentantów z aspiracjami na jak najlepsze wyniki.

Najlepiej poradziła sobie niezawodna Maria Pabich (kat K35), której jako jedynej z Azymutu udało się wrócić ze Szczecina ze złotym medalem MP. Kolejne medale wywalczyli panowie z kategorii M35 i M40, srebrne – Łukasz Gryzio i Tomasz Pabich, brązowy – Michał Łubis. Blisko podium w TOP 6 znaleźli się Julia Krempińska, Kaja Młynarczyk i Franciszek Krempiński.

W drugim dniu zawodów pabianiczanie rywalizowali w biegu sztafetowym, w którym wystawili 7 sztafet. Największe aspiracje na złoto miała sprawdzona sztafeta w składzie: Maciej Sztranek, Oskar Wesołowski i Franciszek Krempiński. Niestety, tym razem biegacze musieli uznać wyższość sztafet z Wrocławia oraz Góry Kalwarii i zadowolić się brązowymi medalami. Srebro za to wywalczyli mastersi w kategorii M105: Michał Łubis, Tomasz Tkaczuk i Łukasz Gryzio.