• 1 czerwca zmarła Bogdana Dula, emerytowana nauczycielska języka polskiego. Miała 83 lata.

  Urodziła się 25.10.1939 roku w Pabianicach. Ukończyła Szkołę Podstawową nr 10 w 1953 roku. Pięć lat później już jako nauczycielka wróciła do niej.

  – Wróciłam do niej z sentymentem, serdecznie przyjęli mnie starsi stażem nauczyciele i kierowniczka Sabina Bakies – mówiła w wywiadzie udzielonym Nowemu Życiu Pabianic w 2012 roku.

  Łączyła ją ogromna więź z uczniami. Były wspólne wycieczki, rajdy, wieczory poezji, akademie, cotygodniowe poniedziałkowe apele.

  W 1972 roku przeszła do pracy w SP nr 17, gdzie przez 6 lat pełniła obowiązki zastępcy dyrektora i uczyła języka polskiego. Jej uczniowie osiągali doskonałe wyniki, byli olimpijczykami i laureatami konkursów recytatorskich.

  Jej praca zawodowa została doceniona przez władze oświatowe Nagrodą Ministra II stopnia, Krzyżem Kawalerskim, Nagrodą Kuratora, Złotym Krzyżem Zasługi ZNP i wieloma wyróżnieniami.

  – Miałam dobry kontakt z uczniami i z rodzicami. Potrafiłam ich aktywizować na rzecz klasy i szkoły. Mam przekonanie, że włożyłam w swoją pracę wiele serca, umiłowania i szacunku dla drugiego człowieka – z sentymentem podsumowała lata pracy.

  Zawsze chętnie pomagała innym. Lubiła udzielać się społecznie. Na emeryturze organizowała wycieczki, wczasy, imprezy i spotkania dla swoich koleżanek i kolegów z Sekcji Emerytów i Rencistów ZNP w Pabianicach.

  Uwielbiała wycieczki do lasu, zawsze chętnie zbierała grzyby. Największą jej pasją była jednak praca z młodzieżą.

  Ceremonia pogrzebowa Bogdany Duli rozpocznie się 6 czerwca o godz. 13.00 na cmentarzu komunalnym w Pabianicach.

  Udostępnij

  Jeden komentarz

  1. Moja sąsiadka bardzo serdeczny kulturalny i pozytywny człowiek będzie jej brakować w poranki sobotnie na korytarzu …………….spoczywaj w spokoju

  Możliwość komentowania została wyłączona.